Když scházejí peníze

od Anna-Marie Rabová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
dolarovy destnik
Zdroj: Hans Braxmeier / Pixabay

Bez peněz nelze vůbec považovat život za šťastný. Protože bez těch se nedostává nejenom žádného luxusu, ale dokonce ani naprosto nebytných věcí.

Peníze jsou jednou z nejdůležitějších věcí, které provázejí lidi jejich životem. A jak si i vy snadno jistě domyslíte, nedá se bez nich vlastně vůbec normálně žít. A kdo ví, zda se bez nich dá žít alespoň ‚nenormálně‘. A sice proto, že ten, kdo je nemá, si nemůže pořídit nic z toho, co už se stalo v životě běžného člověka samozřejmostí. Bez nich se mění jedinec z člověka na pouhopouhé zvíře, stůj co stůj bojující o holé přežití.

A to logicky nikdo soudný nechce. A tak jakmile někdo začne dostatečné finanční zajištění postrádat, nemá jinou volbu než počít usilovat o nápravu. A pokud si nedokáže dostatečně rychle vydělat tolik, aby v každodenním všedním životě obstál, a pokud nemá ani úspory, jimiž by nedostatek nahradil, hledá někoho, kdo by mu půjčil.

Ten, kdo má vážné ekonomické problémy, ale hledá někde v bance vesměs marně. Banky totiž mají jasně daná a striktně dodržovaná kritéria, podle nichž se při udělování půjček řídí, a jakmile se někdo ze žadatelů od těchto odchýlí, má smůlu. A proto je jenom dobře, že existují i nebankovní hypotéky, u nichž se o zájemce o ně a jejich situaci nikdo zase až tak moc nestará. Jistě, i zde jsou třeba aspoň nějaké příjmy, z nichž by bylo možné platit splátky, ale záruka, že se tak bude dít, vypadá jinak. A sestává z povinnosti zaručit se za půjčené peníze nemovitostí.

Ten, kdo dokáže vyhovět aspoň v tomto, má jistotu, že není-li naprosto ztraceným případem, nějaká ta neúčelová hypotéka se pro něj najde. A jak získat hypotéku od nebankovní společnosti? Jednoduše tak, že se zažádá přes internet, pošle se pár snímků zmiňované nemovitosti, počká se na schválení a po dohodě o podmínkách se podepíše smlouva.

A pak už člověk tolik potřebné peníze dostane, třeba na rok a třeba až na třicet let, vždy však bez nutnosti platit za cokoliv předem a s příznivými úroky a dalšími podmínkami.

A těžko by někdo takový mohl chtít víc.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články