MMA – sport, jenž se dostává do popředí pozornosti českých sázkařů

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
MMA bojovnici
Zdroj: Shutterstock

Sázkaři v České republice již dávno netipují pouze klasické sázkařské sporty, mezi něž patří zejména proslulý čtyřlístek sportů fotbal, hokej, tenis a basketbal, ale tipují v hojném počtu už i dříve méně tradiční sporty jako je například právě MMA (smíšená bojová umění). To se dostalo do jejich povědomí zejména díky dvěma organizacím, které tento sport proslavily a dostaly do popředí pozornosti nejenom u českých fanoušků, ale i u zdejších médií.

Na zápasy jakých organizací a bojovníků se sází?

O MMA se čeští sázkaři začínali ve větší míře zajímat zejména ve spojitosti s organizací UFC, která je v současnosti vůbec největší organizací ve smíšených bojových uměních. V nedávné minulosti táhli především zápasy irského fenoména Conora McGregora. Boom u českých sázkařů pak nastal v okamžiku, kdy se do této organizace začali ve větší míře prosazovat čeští fighteři. Řeč je zejména o Jiřím “BJP“ Procházkovi, který jako první Čech v historii získal titulový pás UFC.

Co do popularity a objemu sázek u zdejších sázkových kanceláří nicméně organizaci UFC v ČR poráží domácí organizace Oktagon, která zaznamenala skokový nárůst popularity zejména díky Karlosovi “Terminátorovi” Vémolovi. A právě na jeho zápasy se v minulých letech nejvíce sázelo.

Dalšími organizacemi, na něž si lze u českých sázkových kanceláří vsadit, jsou pak ​​americký Bellator, polská KSW či nová česká organizace RFA.

Kde sázet na MMA?

Kurzy na smíšená bojová umění pravidelně vypisují všechny sázkové kanceláře. Tudíž vsadit na duely v MMA si můžete jak u zaběhlých sázkovek typu Tipsport, Fortuna či Synot Tip, tak i u nováčka Betano.

Na jaké příležitosti si můžete podat tiket?

Stejně jako v jiných sportech, tak i základem sázení na MMA jsou tipy na to, který z bojovníku opustí klec jakožto vítěz, a kdo naopak odejde jako poražený. Pokud vás lákají vysoké kurzy, tak u některého zápasu můžete zariskovat a vsadit na to, že zápas skončí remízou, případně technickou remízou.

Dále si je možné vsadit i na to, jak dlouho zápas potrvá – pevnou součástí kurzové nabídky jsou sázky na počet odzápasených kol, která budou potřeba k určení vítěze. O délce zápasu přitom dokáže dosti napovědět bojový styl zúčastněných aktérů. Zatímco u defenzivně laděných borců se dá očekávat delší bitva, tak u agresivních zápasníků většinou zápasy končí hned v prvním kole.

Jeden typ sázky navíc mají boje v MMA unikátní – jde o odhad toho, jak vítězný bojovník svého soka udolá. V MMA existují tři možnosti vítězství: knockout, submise a vítězství na body po rozhodnutí rozhodčích. U tohoto typu sázky tedy nemusíte předpovědět, který bojovník vyhraje, nýbrž stačí trefit to, jakým způsobem bude souboj ukončen.

18+ Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články