Ochrana sluchu: Jak ji nepodcenit?

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Komerční sdělení
Ochrana sluchu
Zdroj: Pabkov / Shutterstock.com

Lidé, kteří pracují v hlučném prostředí továren a výrobních hal, musí povinně nosit chrániče sluchu. Jenomže mnozí z nás si neuvědomují, že sluch si musíme chránit i v jiných situacích. Proč ochranu sluchu nepodceňovat a při jakých příležitostech se hodí mít špunty do uší po ruce?

Díky sluchu se vzájemně dorozumíme

Člověk je tvor společenský a rád se s ostatními lidmi nejenom schází, ale také si s nimi rád povídá. Kromě řeči je ovšem nedílnou součástí vzájemného dorozumívání také sluch. Nechcete-li přijít o svůj kontakt s ostatními, pečlivě si svůj sluch chraňte. Ochrana sluchu je nezbytná i ve vašem volném čase. Pracujete-li například v dílně nebo na zahradě, chrániče sluchu by měly být součástí vaší výbavy.

Sluch nám pomáhá získávat informace

Kromě vzájemného dorozumívání využíváme svůj sluch i v případech, kdy se chceme něco nového dozvědět. Příkladem může být návštěva odborné přednášky nebo také sledování zpráv v televizi. Obě tyto činnosti by bez funkčního sluchu byly zcela bezpředmětné a zbytečné. Kromě nasávání informací z okolí sluch používáme také k jeho kontrole. Jste-li v neznámém prostředí nebo jdete domů nad ránem a nechcete vzbudit ostatní členy domácnosti, využíváte svůj sluch ke kontrole zvuků z okolí.

Druhy chráničů sluchu

Čím lépe se o svůj sluch budete starat, tím déle vám bude bezproblémově sloužit. Kromě klasických špuntů do uší se vyrábí také:

  • mušlové chrániče,
  • třmenové chrániče,
  • zátky spojené šňůrkou,
  • a celá řada dalších.

Zajímá-li vás, jaké všechny ochranné pomůcky sluchu existují, podívejte se na jejich širokou nabídku v e-shopu Hoffmann Group a najděte si takový typ, který vám bude vyhovovat.

Chraňte si svůj sluch a věnujte mu takovou péči a ochranu, kterou si zaslouží. Pokud se nad jeho významem více zamyslíte, zjistíte, že právě díky funkčnímu sluchu například každé ráno vstáváte v požadovanou hodinu, protože slyšíte svůj budík.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články