Proč vybrat dřevostavbu? Ušetříte na provozu, ale pouze tehdy, bude-li stavba kvalitní

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Komerční sdělení
Drevostavba
Zdroj: Shmeleva Natalie / Shutterstock.com

Dřevostavby jsou v posledních letech stále populárnější. Jedná se o montované stavby na bázi dřeva, které mají oproti klasické zděné stavbě celou řadu výhod. Málokde se ale dočtete skutečné zkušenosti jejich uživatelů a celý proces pro vás může být trochu tajemstvím. Proto vybírejte dodavatele, který je od začátku transparentní a vše vám vysvětlí a přesně stanoví i cenu realizace.

Proč vybrat dřevostavbu?

Velkou výhodou je především možnost ušetřit náklady spojené s jejím provozem. Moderní dřevostavby bývají totiž již svou konstrukcí předurčeny k tomu, aby byly koncipovány jako nízkoenergetické, pasivní, nebo dokonce aktivní. Další nespornou výhodou je, že jejich stavba trvá v porovnání s klasickým domem daleko kratší čas a dá se na ní také hodně ušetřit.

Vyberte si správného partnera

Jestliže nechcete pořídit přímo typizovaný dům na klíč, musíte mít především precizně vypracovaný samotný projekt. Na začátku hledání zkuste poptat alespoň tři firmy. Jejich nabídky mezi sebou důkladně porovnejte a nebojte se na cokoliv zeptat – dobrá komunikace je základ. Ptejte se nejen na cenu, ale třeba také na postup stavby, časový horizont, ale i odbornější dotazy. Výhodou firmy může být odborná instalace fotovoltiky nebo možnost prohlédnout si již dříve zhotovené domy a pobavit se s jejich majiteli.

Určitě je za každých okolností dobré mít při ruce nezávislý stavební dozor. Opět se ale musí jednat o někoho, kdo se orientuje ve stavbách tohoto typu a bude schopen včas odhalit případné nedostatky. V žádném případě neslevujte na požadavku dodržování technologického postupu. Jen tak lze zajistit, že dům bude skutečně plnit všechny očekávané tepelně-izolační vlastnosti. Před dokončením a převzetím stavby je možné provést nezávislý Blower door test. Tento test se používá pro lokalizaci netěsností v domech, takže budete mít jistotu, že dělníci svou práci odvedli skutečně profesionálně.

Autor: redakceSouvisející články