Půjčka to spraví

od Anna-Marie Rabová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
vysypane prasatko
Zdroj: Pixabay

Když se člověk dostane do finanční tísně, je logické, že už nemůže vést plnohodnotný život. A o něco takového lidé logicky nestojí. Není vůbec divu.

Bez peněz se nedá normálně žít. Na tom se se mnou jistě shodnete. Kdo má totiž jednu kapsu prázdnou a druhou vysypanou, musí zapomenout na to, že by si něco koupil, a to bez ohledu na to, nakolik to potřebuje, a logicky ho také nenechá spát vědomí toho, že mu navzdory jeho nedostatku budou i nadále chodit účty a po jejich nezaplacení budou následovat upomínky a nakonec i sankce, jimž se rovněž nebude jak vyhnout. A konec? Ten si raději nikdo ve finančních nesnázích ani nepředstavuje, jak je temný.

Ovšem co s tím? Co jeden nadělá, když aktuálně není schopen si vydělat dost na to, aby vedl plnohodnotný život? V budoucnu sice bude zase peníze mít, jenže než ta doba nastane, bude už pozdě. Peníze jsou potřeba nejen potom, ale i nyní.

Ale kde je teď vzít, když zkrátka nejsou? Logicky to může vyřešit jedině nějaká půjčka.

Jenže která? Dotyčný to zkusí v bance, jenže jakmile se ukáže, kolik vydělává, jak velké jsou jeho dluhy a co má třeba i zaznamenáno v registrech dlužníků, je po veškerých nadějích. A to se opakuje zas a znovu, při každém pokusu si půjčit.

A dříve či později dojde i na nebankovní sektor a třeba jeho hypotéky bez registru či příjmů. „Dostanu hypotéku?“ říká si dotyčný v takové chvíli. A dost možná o tom po předchozích bankovních nezdarech i pochybuje. Ovšem pochybuje zbytečně. Protože na rozdíl od bankovních půjček, provázených vysokými nároky a přísnými požadavky, jež se tam na klienty kladou, je americká hypotéka bez registru tak lehce dostupná, až to leckoho udiví. Zde stačí dát do zástavy vlastní nemovitost a rázem je možné s půjčením peněz počítat. Protože se i nebankovní společnost bude jistě zajímat o to, co je dotyčný žadatel zač a má-li z čeho splácet, jenže v těchto ohledech panuje taková benevolence, že se jich není třeba vůbec bát.

Člověku v nesnázích tu tak půjčí, a to za výhodných podmínek. A rázem je zase možné normálně žít a volně dýchat.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články