Sedíte správně? Díky správnému sezení na židli si ušetříte bolest zad i hlavy

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
Komerční sdělení
Spravne sezeni
Zdroj: Minerva Studio / Shutterstock.com

Trávíte pracovní dny celodenním sezením v kancelářské židli? Jsou bolesti hlavy, krční páteře a zad něčím, na co jste si již zvykli? Se správným sezením se můžete s těmito bolestmi nadobro rozloučit. Ověřte si, že víte, jak správně sedět a co rozhodně nedělat.

Jak správně sedět u pracovního stolu? Nehrbte se a nepředklánějte hlavu

Mohlo by se zdát, že na sezení není nic složitého. Ovšem většina lidí se při sezení hrbí, předklání hlavu a utlačuje si nesprávným sezením nervy v nohou, z čehož vzniká nepříjemné mravenčení a otupělost dolních končetin. Při sezení v kancelářských židlích je nutné mít na paměti, že vaše záda by měla kopírovat zadní část židle a ruce by měly být v pravém úhlu s pracovním stolem.

Chodidle ve vzduchu? V žádném případě

Abyste nepociťovali mravenčení v dolních končetinách, nohy v žádném případě nepřekřižujte ani nepokrčujte pod sebe. Nechte je dopadnout na zem tak, že stehna budou přirozeně na šířku boků a chodidla se budou dotýkat země. Na toto pravidlo pamatujte i v případě, že sedíte u konferenčního stolku a máte nutkání si nohy odložit buď na stůl nebo položit jednu přes druhou.

Vytvořte si na konferenčním stolku efektivní systém

Konferenční stolky slouží výhradně na odkládání věcí, nikoliv jako podložky pod vaše nohy. Pokud vás to k tomu i přesto svádí, umístěte na stolek vázu s květinami, šanony s papíry a další věci, které vám znemožní používat stolek jako podložku pod nohy. Uvidíte, že jakmile se na správné sezení zaměříte a budete dodržovat veškeré zásady zdravého sezení, bolesti hlavy vymizí, společně s bolestmi dolních končetin, zad a krční páteře.

Zjednodušte si svůj život a zbavte se bolestí ze špatného sezení. Uvidíte, že správné sezení je pohodlné a brzy si na něj zvyknete. Podporou správného sezení může být i vhodně zvolená ergonomická kancelářská židle, která vás ke správnému sezení bude nabádat.

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články