Štěněcí věk, kastrace či stáří – víte, kdy sáhnout po hypoalergenních granulích pro psy?

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Komerční sdělení
Pes granule
Zdroj: Shutterstock

Psí jídelníček se v průběhu jeho života mění podle toho, jak je pejsek starý, jakého je vzrůstu a také podle jeho zdravotního stavu. V některých případech je vhodné zařadit do jídelníčku speciální hypoalergenní krmivo, které nedráždí zažívání a uleví pejskovi od bolesti a dalších trablů. Které situace jsou pro zařazení hypoalergenních granulí vhodné?

Kvalitní strava již od štěněcího věku je cestou k úspěchu

Jakmile si domů přinesete štěně, doporučuje se zmírnit jeho šok z nového prostředí tím, že mu po dobu alespoň dvou týdnů budete servírovat krmivo, na které je zvyklé. Ve chvíli, kdy se pejsek trochu aklimatizuje a rozkouká ve svém novém domově, je vhodné přejít na nové krmivo podle vašeho výběru. Třeba právě na hypoalergenní granule, jež jsou bez lepku a dalších alergenů a jsou vhodné i pro štěňata.

Pejsek po kastraci potřebuje péči a odpočinek

Prošel si váš pes právě kastrací? Aby se cítil lépe, opět mu můžete začít servírovat hypoalergenní granule, které jsou šetrné pro zažívání a mohou být také prevencí před některými nemocemi. Pokud se v granulích nacházejí také takzvané huminové látky, bude trávicí trakt pejska ochráněn filmem, který zabrání vniku infekcí, virů a toxinů.

Psí senioři a obézní pejsci mají specifické nároky na stravu

I tehdy, když máte doma psího seniora nebo pejska gurmána, který má nadváhu, můžete sáhnout po hypoalergenních granulích. Starší psi již nebývají tolik aktivní a je vhodné dopřávat jim spíše nízkokalorickou stravu, ale s dostatkem živin. To samé platí o psech, kteří mají nadváhu a nedostatek pohybu.

Každý pejsek má skvělé předpoklady pro to, být zdravý a veselý, když má ten vhodný jídelníček. Ať už máte doma štěňátko, vykastrovaného psa, psího seniora, nebo pejska s nadváhou, zvažte přechod na hypoalergenní granule.Související články