Udělejte si rekvalifikační kurz účetnictví a postavte se na vlastní nohy

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Komerční sdělení
ucetnctvi
Zdroj: Shutterstock

Už vás nebaví chodit každý den do zaměstnání a trávit tam osm hodin, abyste vydělávali peníze hlavně někomu jinému? Štve vás, že pořád dostáváte stejnou mzdu, ať se snažíte, nebo ne? Začněte podnikat na vlastní pěst a tohoto všeho se zbavíte. Ptáte se, v čem podnikat? Třeba v účetnictví. Pokud vám nevadí papírování, nemáte strach z nutnosti neustále sledovat novinky a ve škole vás bavila matematika, máte dobře našlápnuto.

Proč zrovna účetnictví? Protože bude potřeba vždycky, a jen těžko by se ho mohlo podařit zcela zautomatizovat. Lidský úsudek je v této oblasti potřeba a potřebuje ho spousta firem, pro které můžete pracovat třeba na volné noze.

Práce v účetnictví vám dává spoustu možností

Jako účetní, daňový poradce nebo mzdový personalista máte na výběr. Buď budete pro firmy pracovat externě, tedy budete si vydělávat jako OSVČ, nebo se necháte u jedné z nich zaměstnat. Případně se necháte zaměstnat u firmy, která zpracovává účetnictví jiným firmám. Možná není na škodu začít u nějaké společnosti a pak se postupně osamostatnit. Volba je však pouze na vás.

Nikdy není pozdě začít v novém oboru

Nemáte o účetnictví žádné znalosti? Ale to přece vůbec nevadí. Existují rekvalifikační kurzy účetnictví pro začátečníky bez předchozího vzdělání v oboru účetnictví či ekonomiky. Samozřejmě k dané oblasti musíte mít nějaký vztah. Musíte si být vědomi, že bez předchozích znalostí pro vás kurz bude těžší, budete mu muset věnovat více času a samostatně se vzdělávat. Avšak všechno jde, když máte dostatek odhodlání a motivace.

Rekvalifikační kurzy účetnictví v ČR pořádá například Orange Academy. Jste-li vedeni jako uchazeči o zaměstnání, může vám takový kurz uhradit úřad práce. Na jeho konci obdržíte certifikát, kterým zaměstnavateli dokážete nabyté znalosti. Tak na co ještě čekáte?

KOMERČNÍ SDĚLENÍSouvisející články