Vyberte si ideální oblečení na cvičení, které sedí, saje a neškrtí

od Nikola Jaroschová
< 1 minuta čtení
Komerční sdělení
Obleceni na cviceni
Zdroj: VIDI Studio / Shutterstock.com

Správné oblečení je při tréninku klíčové. Umožňuje vám pohybovat se neomezeně a pohodlně, což vás motivuje, ale také zlepšuje vaši náladu. Proto je vhodné vybrat pohodlné a praktické oblečení, ve kterém se budete cítit skutečně komfortně. Zapomeňte na obnošené a vytahané tepláky, spíše zvolte kvalitní materiály a správné velikosti, které nebudou nikde dřít ani škrtit.

Volnost pohybu

Je jasné, že nechcete, aby vás během tréninku oblečení omezovalo v pohybu. Nedostali byste se pak do pozic, které jsou pro vás klíčové, a vaše cvičení by bylo poloviční. Proto se vyplatí zvolit pohodlné pánské tepláky, které vám umožní pohodlně zvládat výpady, dřepy nebo jiné cviky na spodní část těla. Určitě nechcete celý trénink myslet jen na to, že vás něco někde škrtí nebo je vás něco příliš těsné.

Prodyšnost a neprůhlednost

Prodyšnost je bezpochyby velmi důležitou vlastností sportovního oblečení. Oblečení by mělo pomáhat odvádět pot, ale rozhodně není cílem pocení zabraňovat. Pot je přirozenou součástí cvičení a je zdravé se čas od času dobře zpotit. Při cvičení však materiál musí umět dobře zvládat odvést vlhkost od těla, abyste se při cvičení cítili příjemně. Oblíbené pánské mikiny toto splňují a dopřávají pocit sucha i při náročném sportovním výkonu. Oblečení by také mělo být neprůhledné. Je to samozřejmě do značné míry otázka preferencí, ale většině lidí není příjemné, pokud oblečení odhaluje více, než by mělo.

Materiál

Proto je zcela klíčovým prvkem materiál sportovního oblečení. Můžeme mít materiál bavlněný a funkční. Bavlněný materiál je velmi savý a snadno vstřebává pot, ale pomaleji schne. Může se proto stávat, že po delším cvičení je oblečení vlhké a na těle nepříjemně studí. Funkční materiál lépe a efektivněji odvádí pot od těla a daleko rychleji schne. Nezapomeňte při cvičení užívat také vhodné doplňky stravy. Vynikající MSM, které posiluje klouby, je ideální volbou.

Autor: redakceSouvisející články