Dalibor Janda je bojovník, promluvila jeho dcera 

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení

V lednu vyděsil zpěvák Dalibor Janda všechny své fanoušky zprávou, když se dozvěděli, že skončil po srdeční příhodě ve vinohradské nemocnici. Tam okamžitě podstoupil operaci. Pro CNN Prima NEWS se vyjádřil o aktuální situaci a jak vše skutečně proběhlo. 

Dalibor Janda, mezi jeho nejznámější hity patří písnička Kde jsi, nebo Hurikán prozradil, že již o něco dříve měl zdravotní problémy. „Nebylo to se srdíčkem, měl jsem střevní potíže, ale od té doby jsem byl v pořádku. Až doteď,“ rozpovídal se český zpěvák. 

„Vždy jsem měl problémy s plotýnkami, ale nikdy jsem si nepřipouštěl, že by to mohlo být něco závažnějšího,“ řekl. Až letos v první polovině ledna ho zastihla i srdeční příhoda. „Seděl jsem zrovna u oběda a jen co jsem dojedl, pocítil jsem strašnou bolest pod krkem. Dcera na mě koukala vyděšeně, protože mě takového neznala. V životě jsem nebyl v nemocnici, žili jsme relativně zdravě,“ doplnil zpěvák. 

Holky stály ve dveřích, bylo to dojemné 

Pro CNN Prima NEWS řekl i své pocity, když pro něho přijela záchranka. „Chtěl jsem do sanitky dojít sám, ale doktoři mi to zakázali. Hodili mě na sedačku a odnesli. Pamatuji si, jak ve dveřích stály moje holky, ve sněhu a v pantoflích, to bylo dojemné,“ sdělil. 

Jeho stav musel být skutečně vážný. Ihned po příjezdu do vinohradské nemocnice ho lékaři připravili a odvezli na operační sál. „Nejhorší je, když vás někam vezou a vy nevíte, co s vámi udělají,“ dodal zpěvák. 

Dalibor Janda prý během operace nebyl ani uspaný. „Dělali ji takříkajíc zaživa a na chvilku jsem ztratil vědomí. Poté si pamatuji, jak mi ukázali na obrazovce, jak srdíčko proudí a jak to tam funguje, jako kdyby se nechumelilo,“ řekl v pořadu Showtime s tím, že se snažil vyloudit na tváři úsměv, ale šlo mu to s těží. 

„Práce“ ho neminula i v nemocnici 

„Ono, když odjede 4 700 koncertů, něco to na vás zanechá. Navíc moravští vrabci po hospodách a obložené mísy od pořadatelů… Takže mi pan primář řekl: ‚Dalibore, buďte rád, že to tak dlouho vydrželo a že jste to takhle zvládnul,‘“ doplnil zpěvák. 

Na lednový zážitek zavzpomínala i jeho dcera Jiřina Anna Jandová„Bylo to šílené, velmi náročné. Ještě náročnější bylo, když přišla po dvou dnech mediální vlna,“ popsala. Situace byla o to horší, že otce nemohla navštěvovat v nemocnici, a tak komunikace probíhala přes pouhý telefon. Nejvíce jí motivovala situace, když se dozvěděla informace, že její táta pořádá v nemocnici autogramiádu sestřičkám. Ale že jinak dělá autogramiády a sestřičky mu nosí stará cédéčka a elpíčka. To se mi moc líbilo, věděla jsem, že je na dobré cestě,“ svěřila se Jiřina a dodala: „Je to nesmírný bojovník. 

„Ony ty moje dvě baby se mi věnují, manželka vyvařuje speciality a dietu. Jinak jezdím na kole, posiluji a do toho dělám i pár cviků,“ uvedl Janda. Momentálně už se nachází v doma a snaží se dodržovat zdravější režim. Do budoucna by se hudbě chtěl věnovat méně o to kvalitněji.  

Autor: Ivan GlaserSouvisející články