Čarodějnice budou bez deště. Na líbání pod třešní si připravte deštníky

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
paleni carodejnic
Zdroj: Stanislav Heloňa / MAFRA / Profimedia

Pálení čarodějnic je tradiční akce, která se koná posledního dubna. Letos tento „svátek“ vychází na sobotní večer, a nejvíce lidí tak zajímá, jestli si oslavy užijí bez deště, nebo jim déšť bude splachovat oheň.

Podle předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu to vypadá, že v sobotu budou teploty kolem dvaceti stupňů, naopak na První máj si lidé budou muset připravit deštníky, protože se místy objeví déšť a také se trochu ochladí. V následujícím týdnu se pak podle meteorologů dočkáme i sluníčka.

Co vás čeká na čarodějnice?

V sobotu můžete očekávat polojasno až oblačno, od západu pak bude zataženo. Večer se v Čechách mohou objevit přeháňky nebo déšť. V noci budou teploty 6 až 2 stupně, objevit se mohou také přízemní mrazíky, které mohou poškodit stromy nebo rostliny.

Nejvyšší denní teploty budou mezi 15 až 19 stupni, vát bude slabý proměnlivý vítr. Petra Sýkorová z Českého hydrometeorologického ústavu doplnila pro iDNES: „Případné srážky ale dle současných modelových výstupů dorazí až večer, pravděpodobně jen na západ Čech.“

Prvního května si připravte deštníky

„Co do intenzity budou slabé. V neděli ještě vydrží velká oblačnost, místy zaprší a oproti sobotě by se mělo slabě ochladit,“ dodala Sýkorová. V neděli tedy bude místy až zataženo, nejnižší noční teploty budou mezi 8 až 4 stupni.

Přes den se budou pohybovat mezi 13 a 17 stupni. Stejně jako v sobotu bude vát proměnlivý vítr o rychlosti 1 až 4 m/s. V sobotní večer se tak můžete těšit na pálení čarodějnic, které by mělo proběhnout za relativně hezkého počasí. To aprílové snad co nejdříve skončí.

V prvním květnovém týdnu se objeví konečně také sluníčko a budou příjemné teploty. Jaro už je v plném proudu, a snad se v pátém měsíci v roce dočkáme i více slunečných dní a také vyšších teplot, které nás příjemně připraví na léto.

Zdroj: iDNES, ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články