Na babí léto mohou lidé zapomenout. Místo něj přijdou přízemní mrazíky

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pocasi Zima
Zdroj: Shutterstock

Počasí pracovního týdne bude ve znamení zamračené oblohy. Slunce se bude objevovat jen opravdu výjimečně. Naproti tomu se začnou pomalu o slovo hlásit přízemní mrazíky, na které by si měli dát pozor především řidiči. Naděje na babí léto tak zřejmě vyhasla.

Obloha bude v noci z pondělí na úterý polojasná a teploměr bude ukazovat hodnoty 9 až 5 stupňů Celsia. Čím více se ale bude blížit svítání, tím více se bude zatahovat. Na ranní mlhy si budou muset dát pozor obyvatelé Moravy a Slezska.

V úterý bude pršet

V úterý přes den už bude oblačno až zataženo a na většině území se objeví déšť. Ten by měl ale k večeru pomalu ustávat. Úterní denní teploty se budou pohybovat okolo 12 až 16 °C, přičemž na západě území to může být pouhých 10 stupňů.

V polohách nad tisíc metrů pak může teplota klesnout až k 7 stupňům. Vítr bude mírný jižní až jihozápadní a jeho rychlost nepřekročí 7 m/s.

Také po úterní půlnoci bude obloha nejprve zatažená, teplota v té době bude mít nejčastěji hodnoty mezi šesti a dvěma stupni Celsia.

Ve středu pozor na mrazíky

Už od brzkého rána se mohou objevovat přeháňky, a to především na jihozápadě. Na Moravu však dorazí maximálně až odpoledne či večer.

Pozor by si měli dát lidé na horách, od 1200 metrů nad mořem se totiž může jednat o přeháňky sněhové. Informoval o tom Český hydrometeorologický ústav na svém facebookovém účtu.


Během středy ukáže teploměr 9 až 13 °C. Podle Českého hydrometeorologického ústavu bude foukat mírný jihozápadní vítr o rychlosti 3 až 7 metrů za sekundu.

Stejně jako v předešlých dnech bude obloha v noci převážně zatažená. Teploměr bude ukazovat kolem 7 až 3 °C. Na některých místech se ale mohou objevit také přízemní mrazíky.

Ve čtvrtek i v pátek bude téměř bezvětří, obloha bude ale zatažená

Ve čtvrtek se počasí alespoň trochu přiblíží k babímu létu. Teplota se vyšplhá k 12 až 16 °C. Také vítr bude jen mírný, a to s rychlostí do 5 m/s. Přesto se nedá říct, že bude vyloženě hezké počasí. Vše totiž bude stále kazit téměř všudypřítomná zatažená obloha.

Slunce bohužel nevyleze ani v pátek. Jen na severozápadě se může objevit přechodné polojasno, jinak ale bude oblačno až zataženo. Teploty v noci budou mít 9 až 4 stupně Celsia. Přes den pak bude stejná teplota, jako byla ve čtvrtek. Vítr bude ještě slabší než předešlého dne a jeho rychlost nepřesáhne 4 metry za sekundu.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav, Facebook

Autor: Markéta MladáSouvisející články