Na tento víkend si připravte pláštěnky a deštníky. Počasí bude vyloženě podzimní

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
destnik dest pocasi
Zdroj: Brian A Jackson / Shutterstock.com

Na září sice meteorologové slibovali příjemné teploty a slunce, o víkendu se toho ale nedočkáme. Teploty nepřesáhnou dvacet stupňů, navíc bude zatažená obloha a bude pršet.

Na víkend si tak nedělejte velké plány někde venku, protože mraky se budou prohánět po celém území republiky. Na Moravě a ve Slezsku může být ve čtvrtek i 28 stupňů, v Čechách ale pouze kolem dvaceti. Odpoledne pak mohou dorazit i silnější bouřky.

Už ve čtvrtek začne pršet

Čtvrteční dopoledne bude ještě na mnoha místech bez deště, ale ten přijde v odpoledních hodinách. Objeví se také bouřky. Na východě republiky bude pršet až do večera. „V Čechách slunce příliš svítit nebude, na Moravě a ve Slezsku bude kolem 5 hodin slunečního svitu,“ uvádí se na facebooku ČHMÚ.

Na některých místech hrozí také přívalový déšť. V pátek bude vládnout nízká oblačnost společně s ojedinělými mlhami. Srážky ale budou ustávat, pršet by mělo začít zase odpoledne. V noci teploty klesnou na 15 až 11 stupňů.

Přes den se ještě vyšplhají na příjemných 21 až 25 stupňů Celsia. Výjimkou ale nebude odpolední déšť nebo bouřky. Na víkend si také připravte deštníky, protože bude v sobotu i v neděli bude zataženo až oblačno, píše ČHMÚ.

Na víkend deštníky neodkládejte

V sobotu vás možná překvapí vydatný déšť. Od jihozápadu se ale můžeme dočkat i slunce. Znovu mohou zasáhnout bouřky. V noci teploty spadnou na 14 až 10 stupňů, přes den se ale budete muset přiobléknout, protože se budou pohybovat pouze mezi 16 až 20 stupni.

V neděli bude velmi podobné počasí. Místy se objeví přeháňky, ale vykoukne i slunce. Večer bude ubývat nejen deště, ale také oblačnosti. Ráno se místy objeví mlhy, teploty v noci znovu klesnou, a to na 13 až 9 stupňů Celsia.

Přes den se teploty dostanou na 16 až 20 stupňů. Podzim tak o sobě dává pomalu vědět, i když babí léto ještě máme před sebou. Teplý by měl být také druhý podzimní měsíc, slibují meteorologové.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články