Na začátku týdne slunce, poté se ochladí. V pátek ale čekejte až třicet stupňů

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
jarni pocasi kvetiny
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Tento víkend přinese velmi příjemné teploty, které se budou pohybovat mezi 20 až 25 stupni. Mohou se také objevit přeháňky nebo bouřky, ale to velmi výjimečně. V závislosti na bouřkách pak bude sílit i vítr.

Za sebou máme nádherný víkend s příjemnými letními teplotami. Lidé vyrazili nejen do přírody, ale také na procházky. V pondělí se sice ještě dočkáme letních 27 stupňů, v úterý ale přijde trvalejší déšť, který ale nebude vůbec na škodu. Na co se tento týden můžete těšit?

Slunce vystřídá déšť, ale teploty zůstanou kolem 20 stupňů

V pondělí se můžete těšit na jasnou až polojasnou oblohu, odpoledne ale bude přibývat oblačnosti. Místy pak budou bouřky a mohou se přehnat i přeháňky. V noci budou teploty mezi 11 až 7 stupni, přes den se vyhoupnou na 24 až 28 stupňů. Na horách bude příjemných 20 stupňů.

Vát bude proměnlivý vítr, který může v bouřkách zesílit. V úterý se počasí malinko zhorší, očekává se celodenní déšť s bouřkami. Noční teploty budou mezi 16 až 12 stupni, přes den se nedostanou výše než na 22 stupňů. Vítr se bude postupem dne měnit, k večeru zeslábne.

Ve středu bude znovu jako v pondělí jasno až polojasno. Ráno se objeví mlhy, nejnižší noční teploty budou mezi 10 a 6 stupni. Přes den se můžete těšit na teploty převyšující dvacet stupňů, na severovýchodě to ale bude pouze 16 stupňů.

Díky vysokým teplotám se objeví nové alergeny

Také ve čtvrtek můžete očekávat spoustu slunce. Jasnou až polojasnou oblohu budou doprovázet teploty mezi 20 až 24 stupni, v noci klesnou na 7 až 3 stupně. Dokonce se předpokládá výskyt přízemních mrazíků. Povane jihovýchodní mírný vítr do rychlosti 4 m/s.

V pátek meteorologové znovu upozorňují na ojedinělé přeháňky nebo bouřky. Bude polojasno na většině území, teploty v noci se budou pohybovat mezi 13 až 9 stupni, nejvyšší teploty přes den ale budou atakovat magickou letní třicítku. V bouřkách může zesilovat vítr, jinak povane do 4 m/s.

Pozor by si tento týden měli dávat alergici. „Míra zatížení pylem je v těchto dnech mimořádná. Díky vysokým teplotám vzduchu rozkvetly další alergeny. Nyní kromě břízy, která postupně odkvétá, kvetou také duby, buky, smrky, borovice, řepka, bez hroznatý a javor klen,“ uvádí ČMHÚ na facebooku.

Zdroj: ČMHÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články