Napadl první sníh, přitom ještě nezačal podzim. Tento týden bude sychravo

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
snih hory pocasi
Zdroj: Shutterstock

V noci na pondělí vydatně pršelo, k tomu všemu ale napadl první sníh. V tisíci metrech na horách napadl poprašek, z hor tak vyjížděla auta se sněhem na kapotě.

Podzim se pořádně rozparádil, teploty nepřesahují dvacet stupňů, prší a občas je natolik zataženo, že se musí svítit i ve čtyři hodiny odpoledne. Následující týden bude podobné počasí, jako tomu bylo na konci toho minulého. Oficiálně podzim přivítáme až 23. září.

Kvůli dešti se zvedají hladiny řek

„Dnes bude zataženo až oblačno, na většině území zaprší, na hřebenech hor se mohou přechodně objevit i sněhové vločky. Vyloučit dnes nemůžeme ani ojedinělou bouřku. K večeru bude srážek a oblačnosti částečně ubývat,“ napsali meteorologové na facebooku.

Pondělní teploty přes den se dostanou pouze na 10 až 14 stupňů, navíc bude obloha zatažená. Slunce se dočkáme jen výjimečně. Kvůli vydatnému dešti se rozvodnily některé řeky, ale žádné ohrožení nehrozí.

V úterý bude počasí velmi podobné, tedy bude oblačno až zataženo, k tomu přeháňky a také bouřky. Ráno se mohou objevit také mlhy. Nejnižší noční teploty klesnou na 8 až 4 stupně, během dne se dostanou pouze na 10 až 15 stupňů.

Ve středu bude oblačno až zataženo, přeháňky se objeví hlavně na Moravě a ve Slezsku. Noční teploty budou pouze mezi 7 až 3 stupni, přes den také nepřesáhnou teplotu 15 stupňů. Vát bude jen slabý vítr. Pozor si dávejte na přízemní mrazíky.

Na horách už sněží, z léta jdeme přímo do zimy

První sníh už napadl v tisíci metrech na horách. Lidé posílají snímky z míst, kde už byl poprašek, například z Luční boudy. Na horách už je pocitová teplota pod nulou. Ve čtvrtek očekávejte po ránu mlhy, přes den pak oblačno, uvádí ČHMÚ.

Noční teploty budou pouze 6 až 2 stupně, přes den se dostanou na 12 až 16 stupňů, ale pocitově bude o něco méně. V pátek se také dočkáme sluníčka, bude skoro jasno až polojasno. Ráno se ale také mohou objevit mlhy.

V noci se páteční teploty dostanou až na nulu, přízemní mrazíky nebudou výjimkou. Denní teploty ale budou nejvyšší z celého pracovního týdne, bude 13 až 17 stupňů. Lidé, žijící na horách, se tak musí připravit na skoro prosincové počasí.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články