Následující týden přinese déšť, ale také slunce. Léto se k nám ještě vrátí

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
destove prehanky
Zdroj: mykhailo pavlenko / Shutterstock.com

Po propršeném víkendu bude počasí v podobném duchu pokračovat také začátkem pracovního týdne. Ve středu se k nám ale zase vrátí nejen letní teploty, ale také slunce.

Díky dešti se ale poprvé dronům nepodařilo najít rizikové místo v Českém Švýcarsku, informovala ČTK. Déšť tak prospěl nejen přírodně samotné, ale usnadnil práci profesionálním i dobrovolným hasičům, kteří denně procházejí tamější terén. Následující dny ale budou znovu panovat vysoké teploty.

Začátek pracovního týdne bude propršený

„Dnes a zpočátku i zítra očekáváme převážně zataženo, jen přechodně zmenšená oblačnost a občasný déšť, na západě ho bude málo. Dnes odpoledne a večer se na východě vytvoří místy bouřky,“ uvádí meteorologové na facebooku.

„Při dešti budou dnešní odpolední teploty pouze kolem 16 °C, ale při přechodně zmenšené oblačnosti kolem 21°C.“ Teploty pak budou nižší až o deset stupňů, než tomu bylo minulý týden, uvádí ČHMÚ.

V úterý pak bude přechodně i polojasno, ale i tak budou teploty nízko. V noci spadnou na 17 až 13 stupňů, denní budou podobné jako pondělní, v maximech bude 21 stupňů. Při zmenšené oblačnosti může být až 23 stupňů Celsia.

Konec týdne zase přinese slunce a vysoké teploty

Ve středu už se objeví více slunce, a těšit se můžete také na vyšší teploty. Na východě republiky se mohou objevit přeháňky nebo bouřky. V noci budou teploty stejné jako v úterý, přes den se vyšplhají na 22 až 26 stupňů.

Ve čtvrtek bude polojasno, ale znovu vás může překvapit bouřka nebo dešťové přeháňky. V noci budou teploty mezi 17 až 13 stupni, přes den budou atakovat tropickou třicítku. Vát bude pouze proměnlivý vítr, který bude mít rychlost 1 až4 m/s.

V pátek už se můžete těšit na polojasnou až skoro jasnou oblohu, a také teploty budou letní. Přechodně se na nebi objeví mraky, přeháňky nebo bouřky. V noci budou teploty stejné jako po celý týden, ale přes den budou mezi 26 až 30 stupni.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook, ČTK

Autor: Raina TomanováSouvisející články