Nebe bude téměř celý týden zatažené. V pátek přijde sněžení

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pocasi
Zdroj: Shutterstock

Počasí příštího týdne bude pokračovat v trendu zatažené oblohy, která panovala na konci minulého týdne. Vítr bude slabý, na některých územích České republiky se mohou objevovat srážky, ale v první polovině týdne budou jen ojedinělé. Teploty se budou nejčastěji pohybovat mezi 2 až 6 stupni Celsia. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

Pondělí až středa tohoto týdne bude ve znamení zatažené oblohy. V Čechách i na Moravě meteorologové předpokládají zataženo až oblačno. V první polovině týdne budou srážky spíše ojedinělé, v druhé půlce bude sněžit, a to nejen na horách.

Pondělí bude zatažené

V pondělí se na území Čech může objevit ojedinělé mrholení či slabý déšť. Ten se v nadmořské výšce nad 700 metrů může měnit ve sněžení. Večer mohou řidiče překvapit mlhy, které budou také namrzat.

Denní teplota se na území naší republiky bude pohybovat mezi 2 až 6 stupni Celsia, na východě a severovýchodě se může teplota pohybovat kolem -1 °C, stejně tak v 1000 m a na horách. Noční teploty mohou na východě republiky klesnout až na -9 °C.

Teploty dosáhnou maximálně k šesti stupňům

V úterý se může ojediněle objevit sněžení či mrholení, především pak na severu a severovýchodě republiky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 2 až 6 °C. Vítr bude slabý a bude se pohybovat mezi 2 až 5 m/s.

Stejné počasí bude zřejmě i ve středu. Meteorologové předpokládají oblačno až zataženo s denními teplotami 1 až 5 stupňů Celsia.

Srážky budou toho dne ojedinělé. Na severu republiky a ve vyšších polohách nad 300 m se bude jednat o sněžení, v ostatních částech země spíše o déšť se sněhem.

Na konci týdne přijde sněžení

Ve čtvrtek se může v některých oblastech republiky přechodně objevovat polojasno. Na většině území se ale budou objevovat srážky. V nižších polohách déšť se sněhem, v polohách nad 600 m bude sněžit. Zesilovat bude také vítr, především pak na horách, kde může dosahovat rychlosti až 20 m/s.

V pátek se obloha opět kompletně zatáhne a po celém území se budou objevovat četné sněhové přeháňky. V nížinách pod 400 m se může jednat o déšť se sněhem. Foukat bude především na horách, stejně jako ve čtvrtek. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat kolem 2 až 6 °C.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav

Autor: Markéta MladáSouvisející články