Karel Janeček chce na Hrad. Definitivně oznámil kandidaturu na prezidenta

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
karel janecek
Zdroj: Profimedia

Prezidentské volby jsou sice naplánovány na začátek příštího roku, už v současné době ale lidé spekulují o kandidátech, zabírají se domény a někteří již pomalu pracují na kampaních, kterými se pokusí voliče přesvědčit o tom, že právě oni patří na Hrad. Jedním z nich bude i miliardář a matematik Karel Janeček.

O jeho kandidatuře se spekulovalo již nějaký čas, v současné době je již ale z jeho úst definitivně potvrzena. K oznámení došlo v holešovickém divadle La Fabrika, kde také oznámil, co nedokáže vystát, a v pár větách shrnul, jakým prezidentem by byl.

Právě v tomto místě promluvili o své kandidatuře veřejně i Jiří Drahoš nebo Karel Schwarzenberg, Janeček se ale iDNES řekl, že rozhodně není pověrčivý a nebojí se, že by mu místo přineslo smůlu, ani si naopak nemyslí, že by mělo nějaký vliv na jeho úspěch.

Vadí mu lhaní a manipulace

Mezi tím, co Janečkovi jednoznačně nejvíce vadí, je podle jeho slov především falešné chování. „Lhaní, manipulace, populismus jsou obrovská metla,“ řekl a následně dodal, „je důležité, aby každý člověk mohl žít důstojný život i v důchodu.“

Janeček nenechává nic náhodě a již teď na webu své kampaně otevřeně hovoří o tom, jaký stát by si přál. „Nenechávejme se svazovat nesmyslnými restrikcemi a nelogickými opatřeními. Nesmíme se poslušně stávat otroky mocných,“ píše se na stránkách kampaně Tohle jsme my.

Janečkovy názory se ale týkají také očkování dětí, před kterým lidi varuje, některé si tím poštval proti sobě, jiní naopak s jeho myšlenkami souhlasí. Když nicméně vystoupil proti očkování dětí před časem veřejně, velký dojem tím neudělal. „Nesmíme podlehnout tomu hroznému tlaku na očkování našich dětí proti nemoci, která je nijak neohrožuje,“ řekl během přímého přenosu Českého slavíka.

Za těmito názory si Janeček stojí dodnes. Několikrát se nechal slyšet, že to, co řekl, byla pravda a bude tento názor propagovat i nadále.

Do kampaně investuje maximum

Co se týče financí, je Janeček přesvědčený, že investovat možné maximum je pro něho nejlepší cestou. Proto v prvním kole voleb využije všech povolených 40 milionů korun. Ve druhém kolem pak mohou kandidáti na Hrad náklady ještě o 10 milion navýšit.

Zdroj: iDNES, tohlejsmemy.cz

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články