Nový týden přinese příjemné teploty. Těšit se můžeme až na dvacet stupňů

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
podzim slunce pocasi
Zdroj: Volodymyr TVERDOKHLIB / Shutterstock.com

Nový týden začne slunečním počasím, ale ráno ještě mohou být mlhy nebo přízemní mrazíky. Během následujících dní bude ale také zataženo a oblačno, slunce vykoukne jen občas.

Hned v pondělí bude počasí hodně proměnlivé. Uprostřed týdne bude také slunečno, ale po celý týden po ránu očekávejte mlhy, v tisíci metrech na horách pak budou teploty v noci klesat i pod bod mrazu. Podzim už je tu v plné síle a je potřeba se na to připravit.

Teploty budou kolem dvaceti stupňů

„Nový týden nám začíná poměrně chladným ránem. Na některých místech, kde bylo celou noc vyjasněno, klesla teplota i ve 2 m nad zemí pod 0 °C (zejména v údolích na severovýchodě území),“ uvádí meteorologové na facebooku.

„Přes den se ale oteplí a někde bude naopak tepleji, než je dlouhodobý normál pro tento den. Kde bude déle svítit slunce, můžou teploty atakovat i 20 °C. Nejvíce mraků – a tím pádem i nejchladněji – bude pravděpodobně na severozápadě a západě území,“ doplňuje ČHMÚ.

V úterý očekávejte oblačno až zataženo, během dne občas vykoukne slunce. Vyskytnout se mohou také dešťové přeháňky. V noci teploty klesnou na 10 až 6 stupňů, přes den se vyšplhají na 12 až 16 stupňů Celsia. Na jižní Moravě budou mít ještě o tři stupně více.

Konec pracovního týdne přinese více oblačnosti

V polovině týdne očekávejte ráno hlavně mlhy nebo bude obloha zatažená. Noční teploty se ale dostanou až na 6 až 2 stupně, objevit se tak mohou přízemní mrazíky. Při nízké oblačnosti bude v noci až 8 stupňů. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 12 až 17 stupni Celsia.

Ve čtvrtek se dočkáme více sluníčka, bude polojasno až jasno. Ráno, stejně jako ve středu, budou mlhy. Noční teploty budou také stejné, nejvyšší denní vystoupají na 14 až 18 stupňů. Vát budou pouze mírný nebo slabý vítr.

V pátek bude většinou oblačno, občas se objeví déšť nebo přeháňky. Noční teploty se ale dostanou na 9 až 5 stupňů, přes den se teploty dostanou na 13 až 17 stupňů Celsia. Těšit se tak můžeme na příjemný podzimní pracovní týden.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články