O svátcích budou letní teploty. Na konci týdne přijde ochlazení a déšť

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
dest leto
Zdroj: Budimir Jevtic / Shutterstock.com

Začíná týden, ve kterém si užijeme dva sváteční dny. Tento týden nás ale opustí typicky letní počasí, naopak přibydou srážky a také se znovu mohou ukázat bouřky.

Pokud si užíváte volných dní, meteorologové předpovídají, že to tentokrát na koupaliště nebo k bazénu nebude. Počasí bude spíše vhodné na výlety. Na začátku týdne se ještě očekávají vysoké teploty, na jeho konci ale bude maximálně 23 stupňů a zatažená obloha.

V pondělí budou teploty vysoko

V pondělí očekávejte oblačno až zataženo, na Moravě zpočátku jasno. Od jihozápadu ale budou přibývat přeháňky nebo déšť. V noci se teploty dostanou na 17 až 13 stupňů, přes den se vyšplhají na letních 25 až 29 stupňů.

„Počátek týdne bude nejteplejší. Teploty se budou sem tam blížit tropické třicítce. Naproti tomu ve druhé polovině týdne k nám bude po přední straně tlakové výše se středem jihozápadně od Irska proudit studený vzduch,“ píší meteorologové na facebooku.

Na Moravě a ve Slezsku budou teploty ještě o tři stupně vyšší, na horách bude příjemných 21 stupňů. V bouřkách může vítr zesílit, jinak povane slabý. V úterý bude hodně podobné počasí, bude zataženo až oblačno, místy se objeví bouřky.

K večeru ale bude oblačnosti ubývat. V noci budou teploty mezi 18 až 14 stupni, na západě bude pouze 11 stupňů Celsia. Před den budou teploty znovu vysoko, mezi 24 až 28 stupni, pokud bude pršet, klesnou až na 21 stupňů. Vát bude stejně jako v pondělí slabý vítr, který v bouřkách může zesílit.

Druhá polovina týdne bude ve znamení zatažené oblohy a srážek

Ve středu se dočkáme i polojasné oblohy. Během dne se objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. V noci teploty klesnou na 15 až 11 stupňů, přes den se dostanou na příjemných 22 až 26 stupňů. Na jihovýchodě republiky ale mohou dosáhnout až 28 stupňů.

Ve čtvrtek se obloha zase zatáhne, očekává se oblačno a hlavně přeháňky. Noční teploty budou ještě nižší než ve středu, pouze 14 až 10 stupňů. Denní nejvyšší teploty budou mezi 19 až 23 stupni, o dva stupně výše ČMHÚ předpovídá na jihovýchodě území.

Poslední pracovní den bude obloha oblačná až zatažená, místy se objeví přeháňky. V noci teploty klesnou na 13 až 9 stupňů, nejvyšší denní se budou pohybovat mezi 19 až 23 stupni. Vát bude slabý severozápadní vítr. Tento týden si tak naplánujte spíše rodinné výlety než návštěvu koupaliště.

Zdroj: ČMHÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články