O víkendu budou pokračovat vyšší teploty, větru se nezbavíme

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
snih hory sjezdovka
Zdroj: SharpLumberjack / Shutterstock.com

Počasí na víkend neslibuje žádnou změnu oproti posledním dním. I v sobotu a neděli tak můžete očekávat nejen vítr, ale také občasný déšť. K tomu budou panovat na toto období docela vysoké teploty. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu.

V posledních dnech můžete sledovat nejen pořádný déšť, který potrápil hlavně obyvatele, kteří bydlí u vody. Ve čtvrtek ráno byla bouřka, odpoledne pak na některých místech lidé fotili duhu. V pátek se zase objevilo slunce a během dne se teploty dostaly až na 11 stupňů.

Co nás čeká o víkendu?

Víkendové počasí bude podobného rázu, jako je v posledních dnech. Pozor bychom si měli dát především v horských oblastech, kde bude vítr dosahovat velké rychlosti, v nárazech až kolem 80 km/h.

V noci na sobotu bude oblačno až zataženo, může se znovu ukázat síla přírody a nebe zasáhnou blesky a hromy. Postupně se pak mohou objevit i sněhové přeháňky, a to hlavně v oblastech nad 500 m, na východě od 900 m. Místy může být polojasno a noční teploty se dostanou na -5 až 1 stupeň.

Vát bude silný vítr, na horách může dosáhnout až 110 km/h, v nižších oblastech pak bude mít sílu 50 až 90 km/h. Na sobotu hlásí ČHMÚ dobré rozptylové podmínky. Přes den se pak můžete těšit na příjemné teploty kolem osmi stupňů, na jižní Moravě se rtuť teploměru dostane až na 11.

Připravte si deštníky a držte si čepice, znovu bude foukat vítr

Oblačnost bude přes den proměnlivá, na horách se mohou objevit sněhové přeháňky, v nižších polohách budou smíšené nebo jen dešťové. Oblačnosti pak může k večeru přibývat. I přes den můžete očekávat silný vítr, který bude slábnout až s večerními hodinami. I přes den budou dobré rozptylové podmínky.

Počasí ale můžete využít například na návštěvy sjezdovek, protože budou ideální podmínky na lyžování. V neděli pak bude více oblačnosti, sluníčka si již moc neužijeme. Budou ale podobné teploty jako v sobotu a překvapí nás jarních 8 stupňů.

Místy se může objevit déšť nebo přeháňky, v 1000 metrech na horách mohou být sněhové. Nenechte se zmást skoro jarními teplotami, k ránu totiž mohou klesnout až na -2 stupně. Během dne pak budou foukat mírný jihozápadní vítr, uvádí Meteopress.

Zdroj: Meteopress, ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články