O víkendu se připravte na tropické třicítky. Z velkého vedra očekávejte bouřky

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi vysoke teploty
Zdroj: fizkes / Shutterstock.com

Jaké počasí můžete očekávat o víkendu? Typické letní teploty budou doprovázené oblačností a místy i bouřkami. Ve čtvrtek sice bude polojasno, postupně se ale zatáhne.

V pátek se můžete těšit na polojasnou oblohu, teploty se budou zvedat. V neděli se pak mohou dostat až na 33 stupňů. Stále ale hrozí z vysokých teplot bouřky. Až do neděle bude panovat slunečné počasí, během kterého můžete vyrazit na koupaliště nebo jinam k vodě.

Po celý zbytek týdne hrozí bouřky

„V Čechách od západu již začíná oblačnosti přibývat a dočkáme se postupně přeháněk nebo bouřek, které zejména v jihovýchodní polovině území odpoledne mohou být ojediněle i silné,“ uvedli meteorologové.

„Doprovázené budou nárazy větru kolem 70 km/h, přívalovými srážkami kolem 30 mm a kroupami,“ doplnili na svém facebooku. Tam najdete i mapu s výstrahami, kde bouřky reálně hrozí. Ve čtvrtek se pak můžete těšit na jasno až polojasno, ale pouze v dopoledních hodinách.

Od západu bude přibývat oblačnost, objeví se přeháňky nebo bouřky. Později odpoledne ale ustanou. V noci se teploty dostanou na 14 až 10 stupňů, denní teploty se vyšplhají na 25 až 29 stupňů. Na horách očekávejte příjemných dvacet stupňů.

Silné bouřky budou především na jihovýchodě republiky. Budou doprovázené nejen silným větrem, ale také kroupami nebo přívalovým deštěm. V pátek se znovu můžete těšit na polojasnou oblohu, ale také se objeví přeháňky.

Noční teploty budou stejné jako ve čtvrtek, denní budou o něco vyšší, ale stejně příjemné – mezi 22 a 26 stupni. Na severovýchodě bude pouze 21 stupňů. Vát bude mírný vítr o rychlosti 2 až 5 m/s.

Víkendové tropické teploty mohou být náročné

Víkend začne sobotní jasnou až polojasnou oblohou. Noční teploty klesnou na 13 až 9 stupňů, přes den znovu vystoupají na 25 až 29 stupňů, v severozápadní polovině Čech pak mohou být až kolem 33 stupňů, uvedl ČMHÚ.

V neděli bude počasí velmi podobné, ale teploty se mohou dostat ještě o něco výše. Jasno až polojasno slibují meteorologové na celém území, noční teploty klesnou na 18 až 14 stupňů, přes den budou nejvyšší mezi 29 až 33 stupni. V Čechách může být až 36 stupňů.

Proto dbejte na pitný režim, v poledních hodinách nevycházejte ven na přímé slunce a nezapomínejte ani na dostatek vitamínů. Malé děti a starší lidé by měli hodně odpočívat, protože slunce a vysoké teploty je mohou ohrozit na zdraví.

Zdroj: Facebook, ČMHÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články