Počasí: Čekají nás bouřky, teploty budou atakovat třicítku. O víkendu se ale ochladí

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
letni pocasi
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Počasí je pořád jako na houpačce. Po slunečných dnech, které jsme mohli tento týden zažít, můžete v pátek odpoledne očekávat nejen zamračenou oblohu, ale na některých místech také bouřky.

Ty vzniknou v důsledku vysokých teplot, které se právě v pátek mohou v maximech pohybovat až kolem 30 stupňů. Pozor by si tak měli dát děti i starší lidé. V bouřkách pak bude také vát silný vítr, který může dosahovat rychlosti 20 až 25 m/s.

V pátek bude nejtepleji z celého týdne

V páteční den můžete očekávat velmi vysoké teploty. Již od ráda bude polojasno, občas se objeví přeháňky. Odpoledne a k večeru pak bude přibývat oblačnost, ojediněle se mohou vyskytnout i silnější bouřky, doprovázené silným větrem nebo kroupami.

Noční páteční teploty se budou pohybovat kolem 16 stupňů, nejvyšší denní se vyšplhají na 25 až 30 stupňů, na horách bude příjemných 21 stupňů. Vát během dne bude mírný západní vítr, který právě v bouřkách může mít větší sílu. Uvádí to ČMHÚ na svých stránkách.

Také na facebooku meteorologové upozorňují na možný výskyt bouřek. „Z dnešního pohledu se nejvýraznější projevy bouřek objeví na severozápadě Čech. Výstrahu budeme na základě nových podkladů v pátek dopoledne aktualizovat,“ píše ČHMÚ na sociálních sítích.

Po bouřkách se ochladí

Tam si také můžete prohlédnout grafiku značící možný výskyt bouřek. V sobotu pak bude oblačno až polojasno. Může být také zataženo a objeví se déšť. V noci se budou teploty pohybovat mezi 18 a 14 stupni, na západě až 12. Přes den teploty vystoupají na 20 až 24 stupňů.

Vát bude čerstvý západní vítr o rychlosti 5 až 9 m/s. Večer ale bude slábnout a bude příjemně. V neděli můžete očekávat velmi podobné počasí. Bude polojasno až skoro jasno, přes den ale oblačno. Objevit se mohou přeháňky, a to zejména na severovýchodě republiky.

Noční teploty budou mezi 12 až 8 stupni, přes den vystoupají na 19 až 23 stupňů, vát bude mírný vítr o síle 2 až 6 metrů za sekundu. O víkendu se tak můžete těšit na krásné počasí, které bude ideální k výletování.

Zdroj: ČMHÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články