Počasí: Jak bude vypadat obloha o nastávajícím víkendu? Vítr může zesílit, sluníčka se nedočkáme

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi vitr
Zdroj: Tomas Blazek / MAFRA / Profimedia

Počasí v dubnu si zatím dělá, co chce. Jeden den se těšíte z příjemných jarních teplot, druhý den některé obyvatele překvapil sníh. Ten sice během dne roztál, protože se teploty pohybovaly okolo deseti stupňů, ale ani o víkendu nebude velké teplo.

O víkendu se nedočkáme ani slunečného počasí, ani vysokých teplot. Nemusíte se už obávat žádného sněhu ani teplot pod nulou. Objevit se ale může znovu silný vítr, na který meteorologové upozorňovali už v pondělí nebo ve středu. Místo sněžení se objeví déšť.

Jak bude vypadat počasí v pátek?

Na pátek Český hydrometeorologický ústav předpovídá, že přijde studená fronta a foukat bude chladný vzduch. Bude oblačno, na některých místech skoro jasno, ale na severu území mohou být přeháňky. Ve vyšších polohách se mohou ukázat i přeháňky sněhové, ale sníh se neudrží.

Nejvyšší teploty budou v Čechách mezi sedmi až jedenácti stupni, na Moravě se mohou vyšplhat ještě výš. Vát bude čerstvý vítr, který může mít v nárazech sílu 15 až 20 m/s. Během dne ale bude slábnout, večer na některých místech může znovu zesílit.

V noci se pak obloha zatáhne, objeví se sníh s deštěm nebo sněžení samotné, a to ve vyšších polohách. Teploty budou jen těsně nad nulou, na jihovýchodě mohou vystoupat až na pět stupňů. Vát bude severozápadní vítr, který bude během dne nabírat na rychlosti.

Teplé počasí nás čeká až po víkendu

Na Českomoravské vrchovině a v Čechách se může objevit sníh, který ale dlouho nevydrží. V sobotu bude na začátku zataženo nebo oblačno, objeví se také déšť, který se bude ve vyšších polohách míchat se sněhem. Večer ale ubyde oblačnosti. Přes den budou teploty mezi 6 až 10 stupni.

Také poslední den v týdnu bude pokračovat proměnlivé počasí. Od 700 metrů nad mořem budou přeháňky smíšené, v noci mohou teploty klesnout až pod nulu. Ráno se tak připravte na mrazíky. Přes den ale teploty vystoupají až na 11 stupňů.

Teplejšího počasí se dočkáme až příští týden. V pondělí bude polojasná až oblačná obloha, ráno se mohou objevit mlhy. Nejnižší teploty budou pod nulou, ale přes den se můžeme těšit až na příjemných 16 stupňů. Zima tedy už snad skutečně skončila.

Zdroj: ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články