Počasí na houpačce: Na začátku týdne sněžení a na konci příjemných 18 stupňů

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pocasi Dest
Zdroj: Tomáš Blažek / MAFRA / Profimedia

Počasí tohoto týdne se bude i nadále držet v aprílovém duchu. Ráno se můžou vyskytovat mrazíky, a v úterý bude dokonce sněžit. Naproti tomu na konci pracovního týdne se můžeme těšit na příjemných 18 stupňů. Obloha ale zůstane celý týden zatažená.

Počasí během Velikonočního pondělí koledníkům příliš přát nebude. Obloha bude především oblačná, jen místy se může objevovat polojasno. Denní teploty se budou pohybovat pouze mezi 9 až 13 stupni Celsia.

V polohách nad 1000 metrů se mohou objevit dokonce sněhové přeháňky, a to především na východě našeho území. Vítr bude foukat mírný, večer pak bude dále slábnout.

Noční teploty se budou držet těsně nad bodem mrazu, konkrétně mezi 4 až 0 °C. Obloha bude zatažená až oblačná. Objevovat se budou srážky dešťové, od 500 m také sněhové.

Úterý bude pršet i sněžit

Podobné počasí bude také v úterý přes den. Obloha totiž zůstane zatažená a oblačná a srážky už se budou objevovat prakticky na celém území.

Většinou se bude jednat o déšť od 500 m, a především pak na severovýchodě se bude jednat o srážky smíšené až sněhové. Meteoroložka Dagmar Honcová uvedla pro Novinky, že na horách může napadnout až 15 cm sněhu.

Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat okolo 6 až 10 stupňů Celsia. Vítr bude slabý, k večeru severovýchodní o rychlosti 2 až 6 m/s.

Ve středu se trochu oteplí

V polovině pracovního týdne se obloha trochu vyjasní a na některých částech země se bude kromě oblačna objevovat i polojasno. Teploměr ukáže 9 až 13 stupňů Celsia. Vítr bude foukat se stejnou rychlostí jako předešlého dne.

Ve čtvrtek se sice objeví místa, kde bude obloha polojasná, většinou však bude oblačná až zatažená. Srážek bude postupně ubývat a objeví se především na severovýchodě republiky. Nejvyšší denní teploty budou dosahovat hodnot 12 až 16 stupňů Celsia.

V pátek budou teploty atakovat 20 °C

V noci ze čtvrtka na pátek budou teploty dosahovat stejných výšek jako noci předešlé, tedy 5 až 1 °C. Přes den se teploty vyšplhají až k příjemným 14 až 18 stupňům Celsia. Slunce se ale ani v tento den příliš neukáže a obloha zůstane polojasná až oblačná.

Srážky se budou objevovat především na Moravě a ve Slezsku a bude se jednat především o déšť. Vítr bude v pátek foukat mírný o rychlosti 2 až 6 m/s.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústav, Novinky

Autor: Markéta MladáSouvisející články