Počasí na tento víkend: Teploty budou atakovat třicítku, ale bude také pršet

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi cerven
Zdroj: Wolfilser / Shutterstock.com

V předpovědi meteorologů na víkend jsou spíše dešťové přeháňky než typicky letní počasí. Sice už tu máme červen, počasí se ale mění během několika hodin tak rychle, jako kdyby byl apríl.

Na začátku týdne bylo velmi chladno, postupně se ale otepluje. K tomu se ale kromě slunce objevují přeháňky nebo zatažená obloha. Tento trend bude pokračovat i na konci týdne. V pátek sice bude okolo 28 stupňů, někde bude i třicet, ale o víkendu se zase očekává déšť.

Ve čtvrtek i v pátek bude slunce a příjemné teploty

Jak uvádí server ČMHÚ, ve čtvrtek očekávejte polojasno až skoro jasno. Mohou se ale objevit přeháňky při zvětšené oblačnosti. Místy také déšť hned po ránu, pokud bude zatažená obloha. Noční teploty klesnou na 14 a 10 stupňů, na západě může být pouze 7.

Nejvyšší denní teploty se dostanou na 20 až 24 stupňů, na horách bude kolem 14. Vát bude mírný vítr, který bude k večeru ještě více slábnout. V pátek bude stejně jako předchozí den polojasno až skoro jasno. Přes den ale bude přibývat oblačnost, objeví se přeháňky a na některých místech i bouřky.

Na víkendové oslavy dětského dne si připravte deštníky

Noční teploty budou mezi 11 až 7 stupni, přes den se vyšplhají na 23 až 27 stupňů, na některých místech mohou atakovat letní třicítku. Vát bude mírný vítr stejně jako ve čtvrtek. První červnový víkend bude hlavně ve znamení dětských dnů, který děti slavily ve středu.

Pro ty nejmenší si ale připravte pláštěnky a deštníky. V sobotu bude oblačno až polojasno, přechodně zataženo. Na většině republiky očekávejte déšť, přeháňky, ale i bouřky. Noční teploty budou ale vyšší, mezi 16 a 12 stupni. Nejvyšší denní teploty vystoupají na 24 až 28 stupňů.

V neděli bude velmi podobné počasí, co se týče oblohy i teplotního rozpětí. Také poslední den v týdnu bude ve znamení polojasné až oblačné oblohy, objeví se přeháňky nebo bouřky. Noční teploty se budou pohybovat mezi 15 až 11 stupni, přes den vystoupají na 24 až 28 stupňů.

Zdroj: ČMHÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články