Počasí na víkend slibuje letní teploty, poté se ale opět ochladí

od Markéta Krejčí
2 minuty čtení
Pocasi Slunce
Zdroj: Shutterstock

Zatímco ke konci pracovního týdne varovali meteorologové před bouřkami a silnými dešti, o víkendu by se mělo počasí konečně umoudřit a těšit se můžeme i na letní teploty. Nikoliv však nadlouho, v pondělí se do Česka vrátí studená fronta a s ní i ochlazení a déšť.

Jak jsme informovali ve středu, meteorologové vydali v několika krajích výstrahu před silnými dešti a bouřkami. S nadcházejícími dny by ale mělo srážek postupně ubývat a teploty by měly pomalu stoupat.

V pátek bude ještě zataženo

V pátek bude obloha ještě zatažená až oblačná, srážky by se ale měly objevovat už jen ojediněle. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi 16 až 12 stupni Celsia. Vítr bude severní až severozápadní, postupně bude ale slábnout.

„Pátek už přinese díky rozšiřujícímu se výběžku vyššího tlaku vzduchu od západu změnu zejména do Čech, kde už pršet nebude, zasvítí slunce a teploty se v nejteplejších místech mohou dostat až k 25 °C,“ řekl Martin Tomáš z ČHMÚ webu iDNES.

Víkend ve znamení letních teplot

V sobotu ráno se budou ojediněle objevovat mlhy. Přes den bude obloha většinou jasná, jen výjimečně se může objevovat přechodně oblačno

Denní teploty budou i nadále růst. Podle Českého hydrometeorologického ústavu teploměr ukáže příjemných 23 až 27 stupňů Celsia. Vítr bude opět mírný a jeho rychlost se bude pohybovat kolem 2 až 5 metrů za sekundu. V noci ze soboty na neděli se budou teploty pohybovat mezi 14 až 10 °C.

Příští týden se opět ochladí

V neděli se přes den teploty vyšplhají na letních 25 až 29 stupňů Celsia. Příjemné teploty nebude kazit ani vítr, ten totiž bude mírný a jeho rychlost se bude pohybovat mezi 2 až 5 m/s. Obloha bude v poslední den týdne polojasná až jasná a srážky se budou objevovat jen velmi výjimečně.

V pondělí se počasí ale rapidně změní. Obloha se totiž zatáhne a od severozápadu přijde déšť a pravděpodobně také bouřky.

V dalších dnech pracovního týdne už pršet zřejmě nebude a teploty se budou pohybovat kolem 20 °C. „Ve druhé polovině týdne bude srážek pravděpodobně opět přibývat,“ dodal Tomáš pro iDNES.

Zdroj: Český hydrometeorologický ústaviDNES, Přehledně24

Autor: Markéta MladáSouvisející články