Východ České republiky zasáhnou silné deště. Objeví se také bouřky

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
dest bourky
Zdroj: Ponomus / Shutterstock.com

Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu před silnými dešti, které navíc budou doprovázet bouřky. V platnosti je tato výstraha od dnešní půlnoci.

Pozor by si měli dát hlavně řidiči na silnicích, protože se mohou lámat větve i celé stromy. Neparkujte proto svá vozidla na místech, kde hrozí nebezpečí pádu stromů. Hasiči budou připraveni vyjíždět k mnoha případům. Výstraha platí pro východní část republiky.

Výstraha platí pro několik krajů

„V místech s platnou výstrahou očekáváme vydatný déšť v kombinaci s bouřkami a možnými úhrny nad 30 mm/6h nebo nad 50 mm/24h,“ napsali meteorologové na svůj facebook, kde najdete i mapu krajů, kterých se výstraha týká.

Mezi ně patří Olomoucký, Zlínský a Moravskoslezský kraj a části Pardubického (Králíky) a Jihomoravského kraje (například Blansko, Boskovice, Šlapanice a další). Mapu s podrobnějšími informacemi najdete také přímo na stránkách ČMHÚ.

Pozor si dejte hlavně na silnicích

„Snížená viditelnost a riziko aquaplaningu. Za deště je třeba snížit rychlost jízdy autem a jet velmi opatrně. Nevstupovat a nevjíždět do proudící vody a zatopených míst,“ zní doporučení meteorologů.

Pršet bude od zítřka na většině území České republiky, bude oblačno až zataženo. Denní teploty vystoupají k 21 stupňům, déšť nebo přeháňky pak očekávejte až do začátku příštího týdne, uvedla TN Nova. Během středečního dne tak raději na doporučení meteorologů zajistěte také zahradní nábytek.

Zdroj: ČMHÚ, Facebook, TN Nova

Autor: Raina TomanováSouvisející články