Počasí nás teplotními rekordy nepřekvapí. Do konce týdne bude hlavně pršet

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
dest pocasi kaluze
Zdroj: Evgeny Atamanenko / Shutterstock.com

Letní prázdniny už ukrojily první týden, ale jak to vypadá, letního počasí se nedočkáme. Do konce týdne se teploty budou pohybovat pouze okolo 23 stupňů.

Očekávají se bouřky, které mohou zasáhnout celou republiku. Připravte si také deštníky, protože po většinu víkendu bude pršet a také se hodně ochladí. Na letní koupačku si tak budeme muset zase počkat.

Ve čtvrtek bouřky pouze ojediněle

„Dnešek přinese hodně mraků a přes den bude hlavně v Čechách pršet. Méně srážek bude na Moravě a ve Slezsku. Ojediněle se mohou objevit i bouřky. Opět se o něco ochladí: teploty přes den vystoupají jen na 16 až 20 °C, na východě a jihovýchodě až na 23 °C,“ píší meteorologové na twitteru.

Ve čtvrtek tak bude oblačno až zataženo, na Moravě se dopoledne dočkají sluníčka. Na většině území se ale budou  postupně objevovat přeháňky. Ojediněle můžete očekávat bouřky. V noci teploty klesnou na 14 až 10 stupňů, přes den se vyšplhají na 16 až 20 stupňů.

Na horách budou teploty pouze kolem 11 stupňů. Vát bude pouze slabý vítr, přes den bude mít sílu 2 až 6 m/s. V pátek bude velmi podobné počasí. Ze začátku dne bude zataženo až oblačno, občas se objeví déšť.

Víkend si u vody neužijeme

Večer budou srážky ubývat, v noci pak teploty klesnou na 14 až 10 stupňů Celsia. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 19 až 23 stupni. Vát bude severozápadní až západní vítr, který bude přes den silnější, ale večer bude slábnout.

Na víkend také není předpověď příznivá. ČMHÚ uvádí, že v sobotu bude oblačno až polojasno, ráno si hlavně řidiči musí dávat pozor na ojedinělé mlhy. Objeví se také přeháňky. V noci teploty klesnou na 13 až 9 stupňů, přes den se nedostanou nad 24 stupňů.

Deštníky mějte připravené také na poslední den v týdnu. Bude oblačná až polojasná obloha, ale sem tam se objeví přeháňky, ojediněle pak dokonce bouřky. V noci teploty klesnou na 12 až 8 stupňů, bude se jednat o velmi chladnou noc. Přes den budou teploty pouze mezi 16 až 20 stupni.

Zdroj: Twitter, ČMHÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články