Překvapí nás počasí ke konci týdne? Nečekejte vysoké teploty

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi vylety
Zdroj: Martin Veselý / MAFRA / Profimedia

Ani počasí na konci května ničím nepřekvapí. O víkendu bude hodně zataženo, teploty se nedostanou přes dvacet stupňů Celsia. Ještě na konci pracovního týdne ale bude příjemně.

Na víkend si připravte deštníky, protože místy bude zatažená obloha s přeháňkami. I když už se blíží první letní měsíc, teploty ani obloha tomu odpovídat nebudou. Sluníčka si nejvíce užijeme ve čtvrtek, během dne se ale zase zatáhne. Na druhou stranu nás čeká ideální počasí na výlety.

Na horách bude lehce nad deset stupňů

„Zítra přejde přes naše území k jihu studená fronta, na ní se obloha v odpoledních hodinách občasně zatáhne a na většině míst zaprší, méně na jihu území. Za frontou k nám pronikne studený vzduch od severu, a pátek a víkend tak bude studený a větrný,“ uvádí meteorologové na facebooku.

„Především v pátek a v sobotu může fouknout vítr v nárazech až kolem 55 km/h. Na obloze se během víkendu bude střídat slunce s mraky a srážky se vyskytnou zejména na severu, převážně na horách, kde mohou v nejvyšších polohách vypadávat i sněhové krupky,“ dodávají.

Počasí tak znovu bude jako na houpačce. Ve čtvrtek se hlavně dopoledne můžete těšit na polojasno až skoro jasno, během dne se ale obloha zakaboní. Nejnižší noční teploty budou mezi 11 až 7 stupni, přes den se dostanou až na 22 stupňů. Vát bude mírný vítr, který bude postupně slábnout.

O víkendu si slunce moc neužijete

V pátek pak očekávejte velmi podobné počasí. Ze začátku dne bude jasno až polojasno, od severu bude přibývat oblačnost a na většině území bude déšť nebo přeháňky. V noci budou teploty mezi 12 až 8 stupni, přes den to bude podobné jako ve čtvrtek, v maximech 22 stupňů.

[readalso[

V sobotu očekávejte proměnlivou oblačnost, znovu se mohou objevit přeháňky. Nejnižší noční teploty budou mezi 9 a 5 stupni, nejvyšší denní pak klesnou na 14 až 18 stupňů. Přes den bude vát severozápadní vítr 4 až 8 m/s, v nárazech může mít až 15 m/s.

Poslední den v týdnu bude polojasno až oblačno, v noci a k ránu bude i jasno. Na horách budou spíše přeháňky, na severu pak smíšené. Noční teploty se budou blížit na některých místech k nule, dejte si tedy pozor na přízemní mrazíky. Přes den teploty vystoupají na 14 až 18 stupňů, uvádí ČMHÚ.

Zdroj: Facebook, ČMHÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články