První polovina týdne přinese letní teploty. Následně se ochladí až o 8 stupňů

od Raina Tomanová
< 1 minuta čtení
obloha slunce mraky
Zdroj: CreativeZone / Shutterstock.com

Počasí si s námi tento týden pohraje. První polovina týdne přinese hezké počasí s teplotami kolem třiceti stupňů. Vedra vygradují ve čtvrtek, kdy meteorologové předpovídají až 35 stupňů.

Následně se ale bude ochlazovat a o víkendu to bude spíše na výlety než na koupaliště. Srpen už je ve své polovině a musíme si znovu zvykat na chladnější teploty a zataženou oblohu. Jak to vidí Český hydrometeorologický ústav s počasím ve třetím srpnovém týdnu?

Očekávejte bouřky a zataženou oblohu

V pondělí sice bude ještě polojasno, ale během dne se bude obloha zatahovat. Ráno se objeví mlhy. V noci teploty klesnou na 17 až 13 stupňů, denní budou vysoko, mezi 26 až 30 stupni Celsia. Na horách bude příjemných 21 stupňů. Sem tam se objeví bouřky, které doprovodí přívalové deště.

V úterý bude jasná až polojasná obloha, tento den bude patřit mezi nejteplejší v tomto týdnu. Ojediněle budou přeháňky, noční teploty budou stejné jako v pondělí. Přes den bude ještě o stupeň tepleji, a to až 31 stupňů.

Poslední pracovní den bude chladný

„Ve středu a ve čtvrtek na většině území budou teploty v odpoledních hodinách překračovat tropickou třicítku a na některých místech se vyšplhají až k 35 °C,“ uvádí meteorologové na svém facebooku.

„Ve čtvrtek nás začne ovlivňovat zvlněná studená fronta, která přinese velkou oblačnost, srážky, místy i vydatné a v závěru týdne i mírné ochlazení,“ doplňují. Dokud to jde, měli bychom si slunce užívat. Postupně se obloha bude zatahovat a znovu hrozí bouřky.

V pátek bude zataženo až oblačno, slunce se nedočkáme. Budou přeháňky, na východě Česka také bouřky. V noci ale bude teplo, 20 až 15 stupňů, denní teploty se dostanou pouze na 20 a 25 stupňů. Vát bude slabý nebo mírný vítr.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články