První říjnový víkend bude zatažený a deštivý

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi podzim dest
Zdroj: ju_see / Shutterstock.com

Podzim přišel už minulý týden a nepříznivé počasí i nadále pokračuje. Tento týden mnoho řidičů po ránu dokonce škrábalo skla u svých aut, protože teploty se přibližovaly nule.

Následující víkend nebude o nic lepší, třeba na Sněžce je už docela vysoký poprašek sněhu. „Na Sněžce aktuálně leží 6 cm sněhu (měřeno dnes ráno) a teplota se pohybuje kolem -1 °C,“ píší meteorologové na facebooku. Déšť a přeháňky budou typické také o víkendu.

Slunce už se moc nedočkáme

„Po chladnějším ránu, kdy se v severozápadní polovině Čech objevovaly i přízemní mrazíky čekáme nejvyšší teploty mezi 11 až 15 °C. Na obloze bude spíše více mraků, ale objeví se i polojasno a na některých místech by v úhrnu mohlo nasvítit i přes 5h.“

ČHMÚ k tomu dodává: „Srážky přes den čekáme jen ojediněle ve formě přeháněk, až později večer se na jihu objeví více deště.“ Tak bude vypadat počasí na čtvrteční den. Přeháňky ale očekávejte také o víkendu.

V pátek bude podobné počasí jako ve čtvrtek. Obloha bude oblačná až zatažená, ráno se mohou objevit mlhy. Noční teploty se budou pohybovat mezi 9 až 5 stupni, ojediněle se zase objeví přízemní mrazíky.

O víkendu přeháňky i mrazíky

Nejvyšší denní teploty budou pouze mezi 10 až 14 stupni, pokud nebude vysoká oblačnost, v Čechách se mohou dostat až na 17 stupňů. První říjnový den bude zataženo, ale objeví se také slunce.

Noční teploty klesnou skoro na nulu, bude mezi 6 až 2 stupni, znovu se objeví přízemní mrazíky, což neocení hlavně řidiči. Přes den se teploty budou pohybovat mezi 14 až 18 stupni, což bude ideální na výlety.

V neděli se pak mnohem častěji objeví na zatažené obloze déšť. Místy také přeháňky, ale noční teploty budou vysoko, mezi 12 až 8 stupni. Nejvyšší denní teploty budou mezi 13 až 17 stupni Celsia. Po celý víkend pak bude vát mírný vítr.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články