Školní rok začal nízkými ranními teplotami. První zářijový víkend přinese slunečné počasí

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
podzim pocasi
Zdroj: winyuu / Shutterstock.com

Školáci dnes byli poprvé ve škole, do které je doprovodilo slunce. Také následující dny budou s příjemnými teplotami okolo 23 až 25 stupňů, a o víkendu si tak můžete vyrazit na různé plánované akce po celé republice.

První zářijový víkend bude ve znamení ideálního počasí na výlety a další akce, kterých najdete po celé republice mnoho. Už od čtvrtka bude vykukovat sluníčko, ale pozor na rána, která mohou být mrazivá, zejména na horách. Občas se objeví také déšť, ale pouze ojediněle.

Co můžete očekávat od prvních dní podzimu?

Prvním zářím začal meteorologický podzim, který přinese slunečné počasí a odpoledne také příjemné teploty. „Ve čtvrtek a pátek bude převládat skoro jasno až polojasno, v odpoledních hodinách může být přechodně až oblačno,“ uvádí meteorologové na facebooku.

A i když bude krásně, pozor na ranní teploty, které mohou klesnout až na 8 stupňů. Ráno se tak přioblečte. Odpoledne naopak budou příjemné teploty kolem dvaceti stupňů. Podívejme se na detailní přehled počasí na následující dny.

Ve čtvrtek v noci teploty klesly na 15 až 11 stupňů, ale přes den se můžete těšit na polojasnou oblohu, kterou sem tam zakalí mrak nebo se objeví déšť. Teploty přes den budou mezi 19 až 23 stupni. Vát bude pouze slabý vítr.

O víkendu můžete vyrazit na různé akce, počasí bude přát

V pátek se těšte na jasnou až polojasnou oblohu, kterou občas protnou mraky. V noci teploty budou mezi 10 až 6 stupni, nejvyšší denní budou znovu mezi 19 až 23 stupni. A na víkend se také můžete připravit na slunce, uvádí ČHMÚ.

V sobotu bude polojasno až jasno, ale od západní části republiky budou přibývat mraky a odpoledne se připravte na déšť. V noci teploty klesnou na 10 až 6 stupňů, přes den ale budou o dva stupně výše než v předchozích dnech.

V neděli bude obloha více zatažena, ale bude znovu příjemně. Ojediněle se mohou ukázat bouřky. V noci se teploty budou pohybovat mezi 15 až 11 stupni, přes den se dočkáme i letních 26 stupňů. Stejně jako v předchozích dnech bude vát slabý nebo mírný vítr.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články