Slunečné počasí a teplotní rekordy. Co nás čeká na obloze tento týden?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
slunecny podzim pocasi
Zdroj: LilKar / Shutterstock.com

Léto ještě nedalo úplně sbohem. Na mnoha stanicích o víkendu padaly teplotní rekordy, někde naměřili dokonce letní hodnoty. Teploty budou příjemné i tento týden a dočkáme se sluníčka.

Podzim už je sice v plné síle, ale obloha i příjemné teploty naznačují, že ještě máme kde načerpat energii. V sobotu dopoledne sice bylo ještě mlhavo, přidal se také déšť, ale neděle byla ideální k výletování. Tento trend bude pokračovat, ještě v úterý naměříme až 20 stupňů.

První polovina týdne bude polojasná

„Po rozpuštění místních mlh a nízké oblačnosti bude dnes příjemné, slunečné počasí s teplotami obdobnými jako včera. Vystoupí na 19 až 23 °C, při déletrvající nízké oblačnosti budou kolem 17 °C,“ píší meteorologové na facebooku.

Padaly dokonce rekordy. „Včera se na stanici ve Strakonicích teplota vzduchu dostala na rovných 25 °C, můžeme tedy říci, že na této stanici zaznamenali včera letní den. Teplotní rekordy byly překročeny celkem na 20 stanicích. I dnes lze očekávat překročení teplotních rekordů,“ doplňuje ČMHÚ.

V úterý bude polojasno, zase se mohou objevit mlhy nebo nízká oblačnost. Postupně se ale bude zatahovat a nakonec přijdou také dešťové přeháňky. Noční teploty klesnou na 10 až 6 stupňů, přes den se ale dostanou na 16 až 20.

V noci teploty klesnou pod bod mrazu

Ve středu bude proměnlivá oblačnost, ojediněle se objeví přeháňky, ale mraků bude postupně ubývat. Nejnižší noční teploty budou mezi 11 až 7 stupni, denní budou o něco nižší než v úterý, a to pouze mezi 11 až 15 stupni.

Ve čtvrtek očekávejte zase trochu více sluníčka, ale teploty už budou klesat. Bude jasno až polojasno, sem tam se objeví mlhy. Noční teploty se dostanou na bod mrazu, přes den bude pouze mezi 9 až 13 stupni Celsia.

V pátek bude také polojasná až jasná obloha a stejně jako ve čtvrtek se mohou ukázat mlhy. V noci teploty klesnou na 4 až -1 stupeň, pozor by si tak měli dávat hlavně řidiči na silnicích. Přes den budou teploty mezi 9 až 13 stupni, tedy stejně jako ve čtvrtek.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články