Teploty sice budou jarní, ale ráno zase může mrznout. Jaké nás čeká počasí?

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi jaro teploty
Zdroj: Zdeněk Němec / MAFRA / Profimedia

Teploty se v tomto týdnu mohou vyšplhat až na 17 stupňů, ale v noci nebo k ránu se zase mohou objevit mrazíky, které mohou způsobit nejen škody na zahradách, ale potrápí i řidiče na silnicích.

Pondělí by mělo být nejdeštivějším dnem celého týdnu, na konci týdne srážky nebudou vůbec. O víkendu se pak obloha zase zatáhne a v neděli bude hodně pršet. Jaká bude týdenní předpověď podle Českého hydrometeorologického ústavu? Podle meteorologů může ještě i sněžit.

Na jaké počasí se můžete těšit? Sluníčka si moc neužijeme

V pondělí bude teploměr ukazovat 9 až 13 stupňů, může vydatně pršet, a na horách dokonce sněžit. Obloha bude zatažená a takové počasí bude pokračovat také v úterý, kdy meteorologové hlásí i přeháňky nebo občasný déšť.

Noční teploty ale budou klesat k nule, objeví se přízemní mrazíky. Zahrádkáři by si měli znovu ochránit své plodiny, řidiči na silnicích musí svou jízdu přizpůsobit stavu vozovky. Přes den ale teploty budou kolem 12 stupňů, na jihovýchodě bude ještě o něco tepleji.

Ve středu bude oblačno až zataženo, někde i polojasno. I uprostřed týdne ale můžete očekávat déšť nebo přeháňky. Noční teploty budou mezi 7 až 3 stupni, objevit se mohou i mrazíky, pokud teplota ještě více klesne. Nejvyšší denní teploty budou mezi 11 a 15 stupni. Vát bude slabý vítr o rychlosti 2 až 6 m/s.

Ve druhé polovině týdne se konečně objeví slunce

Ve čtvrtek by konečně mohlo vykouknout slunce, bude polojasno až skoro jasno. Během dne se ale obloha zatáhne. Nejnižší noční teploty budou mezi 5 až 1 stupněm, znovu se objeví i přízemní mrazíky. Nejvyšší denní teploty ale budou příjemné, na některých místech bude až 17 stupňů.

Vát bude slabý severní až severovýchodní vítr. V pátek bude velmi podobné počasí jako ve čtvrtek. Polojasno až jasno, na některých místech se objeví přeháňky. Noční teploty se mohou dostat až pod bod mrazu, nejvyšší přes den budou mezi 13 až 17 stupni. Pálení čarodějnic bude probíhat za oblačného počasí.

I v tomto týdnu můžete očekávat aprílové počasí, které nám ukazuje, že během dne si můžete odložit svrchní oblečení, ale večer bude nutné si nasadit i zimní čepice. Jarní teploty jsou velmi proměnlivé a mohou skutečně překvapit.

Zdroj: ČHMÚ

Autor: Raina TomanováSouvisející články