Výbuch rodinného domu na Vsetínsku zabil ženu a tři děti. Jeden muž skončil v kritickém stavu v nemocnici. Policie vyšetřuje vraždu

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
policie hasici
Zdroj: Profimedia

Jeden muž v kritickém stavu a čtyři mrtví. Takový je výsledek výbuchu rodinného domu na Vsetínsku. V neděli v ranních hodinách byli na místo přivoláni hasiči, kteří později objevili v sutinách domu těla ženy a tří dětí. Dospělý muž byl vrtulníkem transportován na popáleninové centrum ostravské fakultní nemocnice. Policie čin prozatím klasifikovala jako vraždu.

Dům explodoval v neděli ráno. Na snímcích pořízených a zveřejněných přivolanými hasiči je vidět, že se jednalo o silnou explozi, která dům velmi výrazně poničila. Je nepravděpodobné, aby se jednalo o nehodu, policie tak pracuje především s možností cizího zavinění.

Zda ale má již nějaké podezřelé a jak vyšetřování pokračuje, prozatím neuvedla. Na místě muselo několik hodin zasahovat podle Zlínského deníku osm jednotek hasičů, někteří na místě zůstávají doteď a pracují na likvidaci zničených sutin. Materiální škoda nebyla prozatím stanovena.

Vražda

Policie se domnívá, že šlo s největší pravděpodobností o vraždu. Rozsah útoku a zranění na těle obětí by tomu podle všeho odpovídaly.

„Včera večer jsme v sutinách domu nalezli čtyři mrtvá těla. Jedná se o jednu ženu a tři děti. Případ jsme předběžně kvalifikovali jako trestný čin vražda. Nyní čekáme na výsledky pitvy,“ uvedla podle ČTK v pondělí dopoledne policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Přeživší muž byl v přímém ohrožení života, podařilo se ho však stabilizovat. „Při příjezdu naší posádky byl mimo dům, zůstával v bezvědomí, utrpěl četné popáleniny. Při transportu byl ve stabilizovaném stavu,“ říká mluvčí záchranné služby Jakub Omelka.

Zpravodajský web CNN Prima NEWS pak doplňuje, že od neděle je na místě neustále několik hasičů, kteří postupně rozebírají konstrukci budovy, zjišťují škody a hledají jakékoli stopy, které by policii pomohly při vyšetřování. Povolán byl také tým Moravskoslezského kraje pro vyhledávání a záchranu lidí v sutinách.

Normální milá rodina

Podle komentářů okolních obyvatel se zdá, že nikdo nechápe, co se mohlo stát a proč by někdo na rodinu útočil. Média vyzpovídala několik sousedů a všichni se shodují na tom, že byla pětice lidí milá, neměla žádné problémy a nikomu ničím nevadila.

„Byla to velká rána, nevěděli jsme v první chvíli, co se stalo,“ řekl jeden ze sousedů. Ten doplnil, že v domě žila rodina asi sedm let. „Ona byla Slovenka, byla to slušná rodina,“ doplnil jeho slova další z místních obyvatel. Místní jsou v šoku a pochopitelně je pro ně událost velmi stresující.

I policie dále nabádá k opatrnosti, dokud nebudou zjištěny další podrobnosti. Vyšetřování pokračuje a média slibují lidem nové informace, v současné chvíli je ale třeba nechat celou situaci na hasičích a následně vyšetřovatelích, kteří nakonec určí, zda se skutečně jednalo o vraždu, nebo zda za výbuch mohlo něco jiného.

Zdroj: Zlínský deník, Česká televize, CNN Prima NEWS

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články