Tropická vedra střídají bouřky. Teploty se tento týden nedostanou pod dvacet stupňů

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi boure bourka
Zdroj: Menno van der Haven / Shutterstock.com

Víkendové tropické počasí vystřídají v pondělí dopoledne bouřky, které zasáhnou většinu našeho území. Trvat mohou na některých místech až do úterního odpoledne, jak poukazují meteorologové.

O víkendu padaly teplotní rekordy. Nejvýše naměřená teplota byla 39 stupňů, většina lidí tak vyrazila buď na koupaliště, nebo se před horky schovala do lesa. Vysoké teploty budou pokračovat i nadále, ale tentokrát budou s deštěm, přeháňkami nebo bouřkami.

V pondělí přijde ochlazení doprovázené deštěm a bouřkami

Už v pondělí se můžete těšit na ochlazení. Ráno bude ještě polojasno, obloha se ale začne zatahovat a přijdou dešťové přeháňky a bouřky. Na východě území mohou být silnější, doprovázené kroupami. Večer budou srážky ustávat.

V noci teploty klesnou na 20 až 16 stupňů, přes den se ale vyšplhají na 28 až 33 stupňů, a to i v případě, že bude pršet. Vát bude mírný jihozápadní vítr, který v bouřkách může být silný. V úterý pak očekávejte také bouřky nebo alespoň dešťové přeháňky, ale od rána bude jasno až polojasno.

Jak uvádí ČMHÚ, nejvyšší denní teploty budou opět vysoko, mezi 24 až 28 stupni. V noci budou mezi 11 až 7 stupni, očekává se také silnější vítr, pokud přijdou bouřky. Na facebooku pak meteorologové uvedli výstrahu právě kvůli bouřkám. Objevit se mohou po celé republice.

Ve středu bude skoro jasno až polojasno, ale zase se během dne bude zatahovat obloha. Objeví se přeháňky nebo bouřky, v noci ale budou teploty o něco vyšší, mezi 13 až 7 stupni. Před den se znovu dostanou až na 28 stupňů, na horách bude méně, kolem 20 stupňů Celsia.

Konec pracovního týdne znovu ve znamení tropických teplot

Ve čtvrtek se přeháňky nebo bouřky objeví pouze v případě zvětšené oblačnosti, na většině území ale bude polojasno a teploty se znovu dostanou přes 30 stupňů. Ani vítr nebude silný, povane rychlostí 1 až 4 m/s.

Závěr pracovního týdne přinese podobné teploty přes den. Skoro jasná až polojasná obloha bude vyzývat k návštěvě koupaliště, odpoledne ale znovu budou přibývat mraky a sem tam se objeví bouřky. Noční teploty budou mezi 17 až 13 stupni, denní znovu mezi 28 až 32 stupni.

Další červnový týden tak přinese rozmanité počasí, připravte si plavky i deštníky, abyste mohli rychle reagovat. Výstraha se může ještě změnit, proto se vyplatí sledovat facebookové stránky ČMHÚ.

Zdroj: ČMHÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články