Tropické teploty se opět o víkendu vrátí. Také v noci bude tepleji

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
teple pocasi leto
Zdroj: JU.STOCKER / Shutterstock.com

Na víkend meteorologové předpovídají krásné počasí s letními teplotami, které se vyšplhají až na tropickou třicítku. Těšit se můžete na polojasnou oblohu, sem tam se ale objeví přeháňky.

Celý tento týden byl ve znamení příjemných teplot, pouze na severovýchodě území bylo o trochu chladněji než v ostatních částech republiky. Tento trend bude pokračovat také v následujících dnech. Víkend si tak užijeme u vody nebo na výletech. Počasí k tomu bude vybízet.

Na co se můžete těšit ve druhé polovině týdne?

Ve čtvrtek se očekává jasno až polojasno, během dne se může obloha zatáhnout a ve východní části republiky zaprší. Ojediněle se objeví také bouřky. Noční teploty klesnou na 14 až 10 stupňů. Přes den vystoupají na 24 až 29 stupňů Celsia.

Na severovýchodě bude pouze 22 až 25 stupňů, na horách 18. Během dne bude foukat slabý nebo mírný vítr o rychlosti 2 až 6 m/s. V pátek bude také polojasno, během dne zataženo nebo oblačno a ojediněle se znovu ukážou bouřky.

Noční teploty se budou pohybovat mezi 14 až 10 stupni, přes den budou o něco nižší než ve čtvrtek, a to mezi 23 až 28 stupni. První víkendový den očekávejte také polojasnou oblohu, během dne se ale zatáhne. Noční teploty budou mezi 15 až 11 stupni.

Platí výstraha před požáry, s vodou zacházejte opatrně

Přes den se však můžete těšit na 26 až 30 stupňů, které bude doprovázet slabý vítr. Také v neděli si užijeme vysokých teploty. Většinou bude polojasno, ale znovu se mohou na některých místech ukázat přeháňky nebo bouřky.

V noci bude 17 až 13 stupňů, přes den se někde objeví až 31 stupňů. S tímto pak souvisí výstraha, kterou vydal ČHMÚ. „V důsledku sucha hrozí nebezpečí vzniku požárů a následných škod, případně i ohrožení životů,“ uvádí na svém facebooku.

Vydali také několik důležitých pokynů: „Nerozdělávat oheň v přírodě a zejména v lesích, nevypalovat trávu, neodhazovat cigaretové nedopalky na zem, nepoužívat přenosné vařiče a jiné zdroje otevřeného ohně.“ Hrozí také nedostatek vody, kterou by lidé měli v následujících dnech šetřit. Proto raději omezte zalévání zahrádek.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články