Už ve čtvrtek hrozí silné bouřky, na víkend si přichystejte deštníky

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
letni bourky boure
Zdroj: Nikolay Zaborskikh / Shutterstock.com

Vysoké teploty, které budou kulminovat ve čtvrtek odpoledne, vystřídají hned v pátek o něco nižší. Nejenže se ochladí, ale bude pršet, a do toho se objeví bouřky, někde i s vydatnými přeháňkami.

Ve čtvrtek mohou lidé očekávat velmi vysoké teploty, na některých místech dosáhnou až 34 stupňů. Nejen meteorologové, ale také odborníci doporučují fyzickou zátěž snížit na minimum, zdržovat se ve stínu a hlavně doplňovat tekutiny. Uleví se nám až v sobotu.

Znovu platí výstrahy, tentokrát na výskyt silných bouřek

Bouřky můžete očekávat na některých místech již ve čtvrtek, ale větší pravděpodobnost bude v pátek a o víkendu. „V pátek jsou silné bouřky pravděpodobné především ve východní polovině ČR. Na Moravě nelze vyloučit i výskyt supercely. V sobotu už se bouřky vyskytnou spíše už jen na východě Moravy,“ napsali meteorologové na facebooku.

V pátek už bude zataženo, sluníčka se nedočkáme. Na většině území pak budou přeháňky, místy bouřky, ale také se objeví kroupy nebo silný déšť. V noci teploty klesnou na 20 až 16 stupňů, přes den bude ještě teplo, mezi 28 až 32 stupni budou teploty na Moravě.

V Čechách se očekávají teploty mezi 24 až 28 stupni. V bouřkách může vítr zesilovat. Na víkend pak ČHMÚ uvádí, že se počasí může měnit z hodiny na hodinu. „Všechny současné předpovědi na následující 3 dny jsou zatíženy velkou mírou nejistoty.“

Výhled počasí na víkend se pořád mění

„Meteorologické modely se rozcházejí i na velmi krátké období. Sledujte proto několikrát denně aktualizované předpovědi či meteorologické radary, protože počasí může být značně jiné i v rámci jednotlivých krajů,“ přiznává ČHMÚ.

V sobotu bude také zataženo až oblačno, na většině území bude déšť nebo dešťové přeháňky. Odpoledne se ale můžete těšit na oblačnou oblohu bez deště. Teploty v noci klesnou na 18 až 14 stupňů, nejvyšší denní budou pouze mezi 20 a 25 stupni.

V neděli se možná dočkáme i sluníčka, ale obloha bude hlavně oblačná. Stejně jako v sobotu, poslední den v týdnu čekejte dešťové přeháňky a bouřky. Ráno se mohou dokonce objevit mlhy. Teploty v noci spadnou na 15 až 11 stupňů, přes den ale budou na 22 až 26 stupních Celsia.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články