Začátek týdne naláká na teplo, od středy se bude ochlazovat. Podzim přichází v plné síle

od Raina Tomanová
2 minuty čtení
pocasi dest prehanky
Zdroj: Olena Yakobchuk / Shutterstock.com

I když to v pondělí bude vypadat, že budou po celý týden příjemné teploty, opak je pravdou. Od poloviny týdne se totiž bude ochlazovat a k tomu se přidají srážky. Teploty budou hodně nízko.

Léto už se pomalu chýlí ke svému konci, a i když meteorologové předpovídali, že hezké počasí vydrží až do října, tento týden to tak vypadat nebude. Hned v pondělí nás ale počasí navnadí na teploty až kolem 24 stupňů Celsia, objeví se také slunce. Pak už se bude obloha jen zatahovat.

V pondělí a úterý ještě polojasná obloha

„V tomto týdnu se po počátečním oteplení, kdy v úterý a ve středu může teplota na jihu Moravy vystoupat až na 24 °C, začne od středy citelně ochlazovat a odpolední teploty zůstanou hluboko pod dlouhodobým průměrem,“ píší meteorologové na facebooku.

V pondělí tak bude polojasno až skoro jasno, ale poté se objeví mraky a také přeháňky. Noční teploty klesnou na 13 až 9 stupňů, přes den ale budou ještě atakovat 23 stupňů. Vát bude pouze slabý vítr.

V úterý bude na začátku dne polojasno až skoro jasno, ale znovu se pak začne zatahovat, v Čechách bude častěji pršet. Ráno vás mohou překvapit mlhy. V noci se budou teploty pohybovat mezi 10 až 6 stupni. Nejvyšší denní se vyšplhají na 20 až 24 stupňů.

Od středy se přidá déšť a teploty budou klesat

Od středy už ale očekávejte hlavně zataženou oblohu plnou deště a přeháněk. V noci budou teploty ale vysoko, mezi 15 až 11 stupni. Při zmenšené oblačnosti se mohou přes den dostat až na 24 stupňů.

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, ve většině republiky bude pršet. Noční teploty se budou pohybovat mezi 16 až 12 stupni, ale přes den se nedostanou přes dvacet stupňů, uvádí ČMHÚ. Vát bude mírný západní až severozápadní vítr.

V pátek a na víkend meteorologové předpovídají velké chladno. V pátek bude proměnlivá oblačnost, na horách budou srážky četnější než v nížinách. Noční teploty se dostanou na 14 až 10 stupňů, denní se vyšplhají na 15 až 19 stupňů Celsia.

Zdroj: ČHMÚ, Facebook

Autor: Raina TomanováSouvisející články