Adam Vojtěch sklízí kritiku. Tohle politici považují za totalitní praktiky

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
adam vojtech
Zdroj: PETR TOPIČ / MAFRA / Profimedia

Bývalý poslanec ČSSD, člen hnutí Trikolóra a právník Zdeněk Koudelka se ostře pustil do Adama Vojtěcha a jeho ministerstva zdravotnictví, které je v jeho kompetenci. Aktuální situaci přirovnal ve Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS k totalitě.

„Ministerstvo zdravotnictví vytváří segregaci mezi očkovanými a neočkovanými,“ řekl v televizi Koudelka. Podle něj ministerstvo zdravotnictví vytváří obří propast mezi skupinami lidí a vnímá to jako problém.

Aktuální situace je jako v totalitě, řekl Koudelka

Člen hnutí Trikolóra si o celém systému očkování myslí své: „Pokud stát nedá očkování jako povinné, tak ho nemůže vynucovat. Je to dobrovolné. Stát přistupuje k očkování jako za totalitního režimu.“

„Je to jako první máj. Každý si může dát očkování dobrovolně, ale běda, aby někdo nepřišel,“ řekl Koudelka s tím, že je nepochopitelné to, jak něco je dobrovolné, ale pokud to neuděláte, dopustíte se velkého problému.

„Lidé s ukončenou vakcinací se nemusejí nechávat testovat. Například pro vstup do restaurací se stačí prokázat očkováním, od poslední dávky musí uplynout minimálně 14 dní,“ informuje o tom, jak to aktuálně je, CNN Prima NEWS.

Stále ale také platí, že pokud nemáte uzavřené očkování, musíte se před jakoukoliv akcí prokázat negativním testem na koronavirus. Očkovaní lidé to budou mít snazší v tom, že po příjezdu do České republiky se vyhnou testování.

Do budoucna se ale počítá s tím, že určité výhody se dotknou i dětí starších dvanácti let. Pokud je rodiče nechají očkovat, od začátku školního roku by se jich nemuselo týkat testování ve školách.

Vláda řeší motivaci a testování ve školách

„U naočkovaných dětí také nepředpokládáme, že by byly nadále testovány od září, kdy chceme zavést preventivní testování,“ řekl o budoucích plánech v boji s koronavirem Vojtěch koncem června Seznam Zprávám.

Vláda stojí i před dalším problémem, který se nazývá „motivace k očkování“. Premiér Andrej Babiš se nechal slyšet, že přišel s nápadem, jak mladší ročníky motivovat k očkování. Mohly by hrát o levnější data nebo tenisky.

Autor: Ivan GlaserSouvisející články