Alkoholický nápoj Kingswood končí. Pivovar Plzeňský Prazdroj jej přestane vyrábět

od Veronika Holcová
2 minuty čtení
kingswood
Zdroj: Shutterstock

Jablečný cider značky Kingswood brzy zmizí z obchodů a restaurací. Pivovar ukončí výrobu oblíbeného nápoje a chce se více soustředit na výrobu cideru značky Frisco a jeho lepší distribuci. Některé příchutě Frisca by se měly do podniků dodávat v sudech pro výčepní zařízení.

Cider Kingswood je alkoholický nápoj z jablek rostoucích výhradně v sadech. Základem nápoje je prokvašený jablečný mošt z plně dozrálých jablek. Kingswood Cider byl vyvinut inovačním týmem přímo pro českého konzumenta, uvádí web pivovaru. Dosud byl nápoj k dostání v příchutích Original, Dry, Sweet Rosé a Apple Sec.

Může za to covid?

„Pravděpodobně už počátkem příštího roku dojde k zastavení prodejů,“ řekl pro ČTK marketingový ředitel skupiny Roman Trzaskalik. Hlavní příčinou tohoto rozhodnutí pivovaru je podle něj koronavirus.

„U Kingswoodu jsme měli velké prodeje v restauracích a hospodách. Jejich provozovatelé ale nyní mají strach vzít si cider zpátky. Soustředí se raději na jednu značku piva. Dá se říct, že je obětí koronaviru,“ dodal. Jeho slova pro web MediaGuru potvrdil i tiskový mluvčí Prazdroje Zdeněk Kovář.

Frisco má prý větší potenciál

Alkoholický nápoj Frisco je také cider, ovšem dodává se ve více příchutích a dle vyjádření společnosti je tato značka výrazně perspektivnější. Navíc kampaň Frisca je zaměřená zejména na ženy. Společnost předpokládá, že si jeho sladkou chuť vychutnávají nejvíce právě ony.

Plzeňský Prazdroj plánuje do restauračních zařízení dodávat Frisco po sudech, aby si ho jeho konzumenti mohli vychutnat čerstvě načepované, a ne jen ze skleněné lahve, jak tomu byli dosud zvyklí.

Kromě čtyř základních příchutí Frisca, jako jsou Brusinka, Jablko a citrón, Ananas a lemongrass a Lesní ovoce, má také svou vlastní koktejlovou řadu s příchutěmi Strawberry Daiquiri, Spritz, Mojito a Bellini.

Ne všichni jsou ale z této novinky nadšení. Na facebookových stránkách společnosti Kupi.cz se rozproudila živá debata pod článkem s dotazem, kterou variantu cideru mají lidé raději, jestli Kingswood, nebo Frisco. Věština komentujících ukončení výroby nápoje lituje. „Škoda, Kingswood bylo dobré pití,“ píše paní Dagmar a smutný Jakub dodává: „Jedině Kingswood.“

Zdroj: ČTK, Prazdroj, MediaGuru, Facebook

Autor: Evženie NovotnáSouvisející články