Andrej Babiš: Bojí se nás. Expremiér promluvil o svém důchodu a řadu občanů rozhořčil vysokým číslem

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Petr Hloušek / Právo / Profimedia

Andrej Babiš se snaží komunikovat se svými voliči, občas se mu ale zveřejněním některých informací podaří více lidí rozhořčit. Bývalého premiéra nedávno rozčílil dopis, který dostal od ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky.  Politik se tak rozhodl zkritizovat nedostatečné zvýšení důchodů a zveřejnil výši toho svého.

„Pan Jurečka mi píše, že si velmi váží mé celoživotní práce a že se stará, aby na mě zdražování nedopadalo plnou vahou,“ uvedl Babiš v posledním dílu pořadu Čau lidi, který zveřejnil i na svém facebooku. „Já jsem začínal na důchodu 19 000, dneska mám 22 000, takže navýšení bylo necelé 3000 korun,“ doplnil.

„Pan Jurečka mi píše, že se o mě stará, aby na mě nedopadalo zdražení plnou vahou. To je neuvěřitelné, to je drzost. Protože vy s tím nemáte nic společného. Vy prodáváte jenom práci druhých. Od roku 2023 se bude vyplácet 500 Kč za každé vychované dítě. Ale koho to byl návrh? Hnutí ANO a ČSSD,“ vzkázal Jurečkovi Babiš.

Nijak se na tom nepodílel!

Své rozhořčení Babiš pro jistotu ještě jednou zveřejnil i na svém twitteru, kde napsal: „Čau lidi. Ministr Marian Jurečka mi píše dopis, že si váží mé celoživotní práce a že mi ZVYŠUJE DŮCHOD. On?! Neuvěřitelná drzost. Nijak se na tom nepodílel,“ zopakoval rozhořčeně.

Ačkoli řada lidí na jeho slova reagovala pozitivně a podpořila ho, mnohé naopak svým příspěvkem naštval. Částku, kterou v rámci důchodu dostává, si totiž možná měl nechat pro sebe. „22 000 korun? Můj děda má důchod nižší, a to byl celý život vojákem, a dokonce plukovníkem. Výše důchodu pana Babiše je pro mě docela překvapivá,“ podělila se o svůj názor pro Přehledně24 třicetiletá Anna z Prahy.

„A když jsi zvyšoval důchody ty, jak ses na tom podílel?“ ptá se pod příspěvkem na twitteru jeden z Babišových sledujících. „Chtěl jsem se zeptat na totéž,“ směje se další.

Opřel se i do zbytku vlády

Jurečka není jediný, koho Babiš ve svém novém videu zkritizoval. Oznámil, že se účastnil i akce Země živitelka, rýpnul si do ministra zemědělství Zdeňka Nekuly, pak prohlásil, že současná vláda je ta nejprolhanější od dob revoluce. Jako vždy si ve svém projevu nebral servítky.

Kromě kritiky ale umí Babiš očividně i pobavit. Na facebooku zveřejnil příspěvek, ve kterém stručně a jasně napsal: „Bojí se nás.“ Nijak neobjasnil, co přesně tím myslí, i tak ale vyvolal velkou salvu reakcí. Někteří lidé mají pocit, že je to opačně a ten, kdo má strach, je právě Babiš.

„A proto si obžalovaný poslanec a mafián Babiš najímá 10 lidí, aby mu dělali ochranku?“ zamyslel se jeden z komentujících. „Máte naprostou pravdu. Bojím se, že by tato země další Vaši vládu už nepřežila. Bojím se totálního společenského rozvratu, který momentálně reprezentujete a prodáváte. Bojím se Vás,“ vzkázal Babišovi další.

Zdroj: Twitter, Facebook, Přehledně24

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články