Andrej Babiš hledá historika pro další knihu. Podle veřejnosti by spíš potřeboval doučování o historii ČR

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
Andrej Babis
Zdroj: LADISLAV KŘIVAN / MAFRA / Profimedia

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš shání nestranného historika, s jehož pomocí by mohla vzniknout kniha, kterou by expremiér zasponzoroval. Na svém facebooku sdílel příspěvek, ve kterém se ptá, zda někdo nemá na někoho takového kontakt. V knize by měly být podle jeho slov popsány především korupční kauzy konce minulého století.

„Hledá se nestranný, nezávislý historik. Potřebujeme osvěžit paměť. Rozhodl jsem se zasponzorovat knihu o historii naší země od revoluce. Kdo máte zájem, pište mi i s referencemi,“ uvádí Babiš na svém facebooku.

Podle iDNES by se kniha měla týkat především 90. let minulého století.

„Bylo by fajn si osvěžit, jak to tu v devadesátých letech tradiční strany ruku v ruce rozkradly. Ono je to stále aktuální, protože ti kostlivci na nás vypadávají i dnes téměř neustále. Teď třeba v případě České pošty, která mohla být skvělým aktivem, nebýt toho devadesátkového běsnění,“ napsal redakci serveru politik.

Aprílový žert

Babiš se od svých voličů setkal v komentářích i s kladnými ohlasy, řada lidí ale vnímá jeho nápad velmi negativně.

„Nestranná kniha o historii naší země zasponzorovaná Babišem? Absurditu této zprávy překonala snad jen skutečnost, že předsednictví Rady bezpečnosti OSN převzalo Rusko! Ale možná je to jen opožděný aprílový žert,“ myslí si pan Marek.

„Napsal jste přece už dvě knihy, další plnou vašich lží určitě zvládnete taky,“ vzkazuje Babišovi uživatelka Eva. Babiš má na kontě knihu s názvem O čem sním, když náhodou spím z roku 2017, v roce 2022 pak vyšlo jeho druhé dílo Může za to Babiš a jeho vláda.

O knihách nicméně již dříve politik opakovaně prohlásil, že je psal jeho tým, nikoli on sám, připomíná iDNES. „Historie podle Babiše! O tom, jak Babiš přišel k Agrofertu nebo Kosteleckým uzeninám tam určitě nic nebude,“ myslí si pod článkem pan Václav.

Bylo, anebo bude líp

Celkově Andrej Babiš příliš dobrých tipů na historiky nenašel. Ačkoli pár lidí mu doporučilo někoho skutečně vzdělaného a není známo, kolik mu přišlo zpráv na e-mail, v komentářích na sociálních sítích si z něho lidé dělají spíše legraci.

„Zkusil bych historika, Husákovo dítě a nějakého čerstvého absolventa VŠ. Možná by se to mohlo i jmenovat Bylo, anebo bude líp,“ komentuje například pan Karel.

„No to snad ne. Zasponzorujte si, prosím, raději soukromé doučování. Protože o Slovensku možná něco víte, ale o ČR fakt ne, jak jsme viděli v TV,“ píše pak Babišovi uživatelka Eva.

Zdroj: Facebook, iDNES

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články