Andrej Babiš řeší Čapí hnízdo a chce také prosadit příspěvek na dítě 5000 korun měsíčně. I tak má ale čas na sociální sítě

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Profimedia

Expremiér Andrej Babiš navrhl soudu předběžné projednání kauzy Čapí hnízdo. Kromě toho otevřeně promluvil také o příspěvku 5000 korun na dítě, který by podle jeho slov neměl být jednorázový, ale měl by být vyplácen měsíčně až do konce roku.

„Máme s tím zásadní problém, je to málo,“ nechal se slyšet s tím, že plán Petra Fialy na jednorázový příspěvek rodinám nijak nepomůže. Už dříve přitom Babiš avizoval, že bude chtít ANO prosadit, aby se příspěvek týkal i studentů nad 18 let.

„Doufám, že opoziční strany budou chtít pomoci rodinám s dětmi stejně jako my,“ řekl podle iDNES ve středu Petr Fiala po jednání vlády. Babiš pomoci rodinám chce, očividně ale zcela jiným způsobem, než jak to vidí současný premiér.

Neveřejné projednání

Kromě toho, že si Babiš s Fialou opět v něčem nesedli, v médiích se bývalý premiér ve čtvrtek projevil i v další významné kauze. Navrhl totiž soudu předběžné projednání obžaloby v případu Čapí hnízdo. V tom je stíhán spolu se svou někdejší poradkyní Janou Nagyovou.

Podle Seznam Zpráv se snaží před soudem zpochybnit argumenty, které proti němu má státní zástupce Jaroslav Šaroch a které vedly k jeho obvinění z napomáhání k dotačnímu podvodu při stavbě středočeské farmy Čapí hnízdo. Babiš chce ale se soudy nejprve jednat neveřejně.

„Návrh jsem podal, hodlám jej ještě následně doplnit, ale k jeho obsahu a naší argumentaci se nebudu vyjadřovat,“ řekl Babišův právník Michael Bartončík. Podle Novinek obdržel soud Babišův návrh ve středu v odpoledních hodinách, potvrdil to mluvčí Adam Wenig.

Má kupu starostí, i tak ale stíhá sociální sítě

Ačkoli má očividně Andrej Babiš řadu starostí, zvládá se starat i o své sociální sítě. Na těch ještě nedávno sdílel jednu fotografii za druhou ze svého výletu po republice, který absolvoval ve svém obytném voze. Ani teď ale nezahálí a pravidelně informuje své sledující o své aktivitě.

Na svém facebooku sdílí politik řadu videí a záznamů z tiskových konferencí, u některých z nich se možná fanouškům svěřuje až příliš. Nedávno v jednom z příspěvků přiznal, že je PrDuch. Jde prý o zkratku pro pracujícího důchodce, kterým ho nazvali na Svazu důchodců.

„Lidi zajímá Česká republika. Lidi zajímá jejich každodenní život. Lidi zajímá, jak zaplatí faktury,“ napsal zase u jiného příspěvku. Ačkoli je vidět, že má Babiš plné ruce práce s řešením své soudní kauzy a s hádkami s Fialou, na to, aby komunikoval se svými fanoušky, si čas najde vždy.

Zdroj: Novinky, Seznam Zprávy, iDNES, Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články