Andrej Babiš věří v nezávislost české justice a trvá na své nevině v kauze Čapí hnízdo. Soud zatím neřeší a pokračuje v (ne)kampani

od Soňa Jiroutová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Nextfoto

Andrej Babiš věří ve spravedlnost české justice. Uvedl to v  pořadu televize Prima 360° a dodal, že mu přijde zajímavé opětovné načasování soudního jednání před volbami. Soud však zatím neřeší a jezdí i nadále se svým obytným vozem po České republice.

Babiš věří v nezávislost justice

Ve zmíněném pořadu Babiš uvedl, že věří, že „máme nezávislou justici“. Pozastavil se také nad načasováním soudního jednání.

„Je zajímavé, že soud vždycky vyjde na dobu před volbami, i v roce 2017 tomu tak bylo. Ani to moc nechci komentovat, samozřejmě je vše nesmysl, je to 15 let stará věc,“ uvedl bývalý premiér s tím, že jeho firma měla na dotaci nárok a nic špatného neudělal.

„Oni za každou cenu něco hledali, nejdřív tu bylo obviněno 13 lidí, pak jsem byl organizátor, teď jsem pomocník, zkrátka je to celé nesmysl. Ale ano, pro média to bude velká show,“ sdělil s nadsázkou a poukázal na skutečnost, jak se změnila sestava obviněných.

V kauze bylo nejprve obviněno 11 lidí včetně Babišovy rodiny. Nyní stanou před soudem jen Babiš a Jana Nagyová (dříve Mayerová). Jsou obviněni z podvodu a poškozování finančních zájmů Evropské unie.

Byla by případná prohra u soudu důvodem k jeho odchodu z politiky? Naopak! „Nespravedlivost a lži mě spíš motivují, abych v politice pokračoval. Pravda a láska by měla zvítězit, a to zatím nevidím,“ použil slova Václava Havla.

Prezidentská (ne)kampaň

Prozatím se však Babiš soudním jednáním nenechává rozptylovat a pokračuje ve své tour v obytném voze. Dle mnohých se jedná o prezidentskou kampaň, on sám to zatím nepotvrdil.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Andrej Babiš (@andrejbabis)

„Jsou tu lidi, kteří mi říkají, že bych se měl vrátit jako premiér, ne jako prezident. Ale to bude na dlouho,“ uvedl ke kampani.

Zároveň dodal, že jeho manželka je velmi schopná a byla by dobrou první dámou. „My jsme si s manželkou prezidentský pár už zahráli. Byli jsme na zasedání NATO nebo u amerického prezidenta. Moje paní je velmi společenská, umí dobře anglicky a lidé, které jsme potkávali, ji měli rádi. Rozuměla si s Melanií Trumpovou, zná ty manželky,“ vysekl poklonu manželce.

Svou tour pečlivě zaznamenává na svých facebookových stránkách a sdílí zde fotky z jednotlivých měst. Kromě důchodců má mezi příznivci i děti.

„Je překvapivé, že tam chodí i děti ze základek. Pozorujeme, co za tím je, ale nepřišli jsme na to,“ uvedl k tomu v pořadu sám Babiš a dodal, že se jim líbí zejména kšiltovky „Sorry jako“ a samolepky.

Zdroje: CNN Prima News, Facebook, Twitter, iDNES, Instagram

Autor: Soňa JiroutováSouvisející články