Arenberger rezignoval. Sociální sítě jsou plné drsných a vtipných reakcí

od Nikola Jaroschová
2 minuty čtení
petr arenberger
Zdroj: Profimedia

Andrej Babiš v úterý dopoledne oznámil, že Petr Arenberger rezignuje na funkci ministra zdravotnictví. Jeho nástupcem by se měl stát jeden z jeho předchůdců Adam Vojtěch. Na sociálních sítích se vyrojila celá řada vtipných a sarkastických reakcí ze strany občanů i politiků.

Čtvrtý ministr zdravotnictví ve vládě Andreje Babiše končí poté, co byly odhaleny nesrovnalosti v jeho majetkovém přiznání. Problematická byla také kauza s nepřiznáním desítek milionů ze studií nových léků a ohledně pronájmu vlastních prostor vinohradské nemocnici, ve které byl Arenberger ředitelem.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený protivney.biz@gmail.com (@protivney)

Člověče, nezlob se, smějí se občané

Ačkoliv špatné majetkové přiznání Babiš omlouval tlakem a špatnými radami poradců, pronájem bývalého státního statku v obci Netřeba nemocnici se mu nelíbil: „Je to pochybení, je to špatně a musí to vysvětlit. Já určitě dokončím nějakou kontrolu hospodaření nemocnice, kde byl ředitelem, abychom se přesvědčili, že je všechno v pořádku,“ doplnil.

Další výměna ministrů vyvolala bouřlivé ohlasy na sociálních sítích, vzniklo mnoho vtipných koláží a memů. „Mně to přijde jak člověče nezlob se. Adam hodil šestku a vrací se z domečku na hrací plochu,“ uvedla jedna z uživatelek facebooku. „Podle mě přišli na to, že lidi u nás mají rádi satiru, a tak se jí rozhodli aplikovat v praxi,“ glosovala další.

Ministr Arenberger vydržel ve funkci necelých 50 dní, což je asi o 10 dní více, než kolik byl ministrem Roman Prymula, než ho položila noční schůzka na Vyšehradě. Ministr Blatný úřadoval celých 160 dní. Vojtěch, přezdívaný Ken a Superstar kvůli svému vzhledu a účasti v pěvecké soutěži, je se svými téměř třemi lety ve funkci unikátem.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TMBK (@tmbkofficial)

Rýpli si i politici

K výměně se vyjádřil také hejtman Jihomoravského kraje Jan Grolich (KDU-ČSL). „Před půl hodinou skončilo jednání hejtmanů s ministrem zdravotnictví… příští týden to bude jiná písnička,“ narážel na bývalou pěveckou kariéru Adama Vojtěcha.

„Arenberger odchází. No, neměl ani nikdy přijít. Ale že místo něj nastoupí Adam Vojtěch? Jednooký mezi slepými zpět ve funkci? Personální rezervy zjevně došly a ve vládě se spouští rotační systém. Nechápu, proč to nedali Havlíčkovi, prostě by jen vstával o dvě hodiny dřív,“ glosoval poslanec ODS Stanislav Blaha.

Některé reakce opozice byly poměrně ostré. „Pan premiér si z národa dělá prdel,“ komentoval výměnu místopředseda STAN Petr Gazdík. „Budou se tedy točit v cyklech? @profesorPrymula už je tedy na značkách?“ zeptal se pobaveně europoslanec Jiří Pospíšil na svém twitteru.

Arenbergerovu rezignaci podporuje i prezident Miloš Zeman. „(Odvolání) je kompetence předsedy vlády, který má svaté právo ministra obvolat. Pokud by tak v případě ministra Arenbergera učinil, tak bych neměl nic proti tomu,“ uvedl v rozhovoru pro Frekvenci 1. Neočekávají se ani výhrady hlavy státu k návrhu jmenování staronového ministra Vojtěcha.

Autor: Aneta StřechováSouvisející články