Babiš lidem slíbil opětovné snížení daní. Ti ho však obviňují z populismu

od Šárka Cvrkalová
< 1 minuta čtení
Andrej Babis
Zdroj: Robert Procházka / Právo / Profimedia

Pokud se k vládě dostane Andrej Babiš, daně prý znovu klesnou. Politik to slíbil v rozhovoru pro Deník, ve kterém zároveň doplnil, že se současné vládě podařilo vytvořit nestabilní prostředí, s čímž je třeba něco udělat.

Současná vláda nedávno představila konsolidační balíček, v jehož rámci došlo ke sloučení tří daní do dvou, a tím pádem ke zvýšení některých z nich. To samozřejmě mnoho opozičních politiků zkritizovalo.

Zatímco Tomio Okamura nazval členy kabinetu prolhanými lháři, Babiš začal veřejnost ujišťovat, že pokud se k moci vrátí ANO, daně půjdou zase dolů. Jenomže podle reakcí se u lidí velké podpory nedočkal.

Nejdou v ničem příkladem

Podle Andreje Babiše současná vláda dělá špatně úplně všechno. „Oni nejdou příkladem ani ve výdajích, ani v příjmech,“ cituje jeho slova iDNES.

„Hnutí ANO daně vždycky snižovalo a v tom chceme pokračovat. Teď není důvod daně navyšovat,“ doplnil šéf hnutí ANO. Své nadšení sdílel také na facebooku, kde se sice dočkal podpory voličů, na twitteru se ale objevilo spíše velké množství kritiků. Mnoho komentujících jej navíc obviňuje z populismu a pokrytectví.

Babišova slova veřejnost nebere vážně

„Člověk, který zrušil zrušení superhrubé mzdy, dámy a pánové, pokrytec Babiš,“ komentuje celou situaci na sociální síti například uživatel Dante Shiro. „Doufám, že se tenhle pán už do vlády nevrátí,“ přeje si paní Radunka.

„Vládě se povedlo vytvořit nestabilní prostředí, což podnikatelé nevidí rádi, a proto Babiš prohlašuje, že když přijde k moci on, bude sahat na daňové sazby, aby nebylo stabilní ani v budoucnu,“ píše pak Void Count.

Zdroj: Deník, Přehledně24, iDNES, Facebook, Twitter

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články