Babiš nám poslal do schránek dopis. To, co s ním někteří udělají, vás pobaví

od Šárka Blahoňovská
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Profimedia

„Poslal jsem vám všem dopis. Osobní a velice důležitý. Možná už ho máte ve schránce. Uděláte mi ohromnou radost, když si ho přečtete.“ Tak zní facebookový post na profilu premiéra Andreje Babiše, který uvozuje jeho video. Na něm předseda vlády promlouvá k občanům. Zahájil s ním také svou předvolební kampaň.

Pomineme-li to, jak může mít něco, co dostanou miliony lidí do schránek, osobní charakter, začíná Babiš svou kampaň poměrně trefně. Osloví všechny voliče a ještě své příznivce upozorní na dopis na sociálních sítích.

Psaní má prý vyjmenovávat to, co se jeho vládě podařilo. „Byl bych velice rád, kdybyste si po přečtení řekli – no ta vláda České republiky plnila program, plnila sliby a udělala velice konkrétní věci. Ten dopis obsahuje data, fakta, konkrétní věci, co jsme udělali. Takže prosím běžte do té schránky, běžte si to přečíst a já vám za to moc děkuju,“ řekl Babiš ve videu.

Redakce CNN Prima NEWS už má dopis k dispozici. Citovala třeba část o tom, kde se Babiš chlubí tím, co všechno jeho vláda dokázala. Nechybí ani poslední dobou hojně diskutované důchody.

„V roce 2017 byl průměrný důchod 11 745 Kč, letos na konci března už 15 351 korun. Lidem nad 85 let jsme přidali tisícovku navíc a v prosinci 2020 dostal každý senior ještě 5 000 korun. Průměrně jsme valorizovali důchody téměř o tisícovku každý rok,“ stojí v něm.

Dopis na podpal

Video s oznámením o dopisu spustilo řadu reakcí. Ne všichni jsou ale z Babišova kroku nadšení. Na premiérově facebooku se nebojí dát najevo své rozhořčení.

„Ještě že to vím, ze schránky zamíří okamžitě do popelnice! Nic od tebe číst nehodlám, stejně neumíš mlít poslední dobou o ničem jiném, než je očkování,“ vyjádřila se jedna sledující.

Další člověk pak naznačil, co s dopisem udělá. „Super, chystám se o víkendu grilovat,“ napsal a zeptal se, zda takový dopis bude hořet, když ho pomočí.

Podobně se vyjádřil další uživatel této sociální sítě: „Škoda, že jsou vedra a není topná sezona. Stačily noviny od SPD,“ narážel na leták SPD Tomia Okamury, v němž hnutí propagovalo svůj „jarmark s lidovými cenami.“

„Prosím, aby byl dopis z měkkého papíru, budu šetrný k ekologii a použiji ho na WC,“ přidal se další komentující. Jedna uživatelka zase přišla s tím, že si děti z dopisu udělají vlaštovku.

Ozvali se i lidé, kteří Babiše podporují. „Mně nemusíte, už vás znám dlouho a jsem rád, že jste v ČR převzal vedení. A budu rád, když budete pokračovat,“ padlo také pod videem.

Zdroj: CNN Prima NEWS, facebook Andreje Babiše

Autor: Marek SlaninaSouvisející články