Babiš: Platy politiků vzrostou o 6,1 %. V dnešní době? Nemravné!

od Šárka Cvrkalová
2 minuty čtení
andrej babis
Zdroj: Michal Růžička / MAFRA / Profimedia'

Některé strany se před volbami pokoušely navázat spolupráci, protože to pro ně bylo výhodné jak v rámci politiky, tak i ohledně možného zapůsobení na voliče. Jenže teprve po volbách se ukazuje, jaké byly jejich skutečné záměry a nad jednáním některých koalic se pozastavuje i sám Andrej Babiš.

Ten neustále tvrdí, že chce dělat vše pro to, aby se lidé měli finančně lépe. Jenomže ostatní strany to vidí podle jeho slov jinak a raději si nahrabou do vlastních kapes, než aby pomohly lidem při těžkých dobách, které nastávají.

Zdražuje se téměř vše. Od benzínu přes energie až po pečivo či mléko. A vláda by se podle Babiše měla snažit zajistit lidem alespoň nějakou úlevu. Jenomže místo toho se v nedávné době odhlasovalo zvýšení platů politiků, s čímž on výrazně nesouhlasí.

Předstírali, že jsou s námi na jedné lodi

Nad jednáním pětikoalice se Babiš rozvášnil na svém facebookovém profilu. „Klasický podvod na voliče. Před volbami pětikoalice ve Sněmovně zmrazení platů politiků odhlasovala, předstírali, že jsou s námi na jedné lodi. Jejich senátoři to ale teď po volbách suše smetli,“ píše Babiš na svém Facebooku.

„Platy politiků tak od příštího roku vzrostou o 6,1 %. V dnešní době? Nemravné!“ dodává. V dalším příspěvku se pak pozastavuje nad tím, že v době, kdy mají lidé problémy s placením faktur za elektřinu, politici, kteří se už tak mají dobře, se budou mít ještě lépe.

„Podvedli lidi a Senát to zamázl. Pětikartel bude lidem utahovat opasky, ale na své platy vždycky peníze najde,“ rozčiluje se Babiš. Jenomže pravdou je, že jeho návrh na zmrazení platů politiků nepodpořil ani jediný člen jeho strany, nad čímž se samozřejmě mnoho lidí pozastavuje.

A co na to vaši senátoři?

Komentáře pod příspěvkem jsou plné narážek, které Babiše spíše shazují než podporují. Je pravda, že pár lidí s jeho slovy souhlasí, většina se ale diví tomu, že senátoři za stranu ANO s Babišovým plánem nesouhlasili a také hlasovali proti.

„A co od nich jiného čekat. Před volbami naslibují hory doly, ale po volbách jako by se po jejich slibech zem slehla. A to je bohužel teprve začátek. Ale věřím, že Vy v opozici budete dělat skvělou práci a lidi najdou útěchu opět ve Vás,“ píše se třeba v jednom z komentářů.

Reakce na sebe ale nenechávají dlouho čekat. „Nemravný jste pouze vy. Mně osobně nevadí, že budou politikům stoupat platy. Mně vadí, že jste systematicky dojil český stát a potažmo i dotace z EU,“ píše pod komentář někdo další. Názory lidí se jednoduše rozcházejí, jisté je ale jedno. Od nového roku si politici opět trochu přilepší, zatímco ostatní lidé se dočkají maximálně tak všeobecného zdražování.

Zdroj: Facebook

Autor: Šárka CvrkalováSouvisející články